Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē tika lemts par piedalīšanos projektā „Deinstitucionalizācija" un nodomu protokola slēgšanu.
Pašvaldības sociālā dienesta sociālās palīdzības un sociālā darba nodaļas vadītāja Kristīne Veispale deputātus informēja, ka 2015. gadā Vidzemes plānošanas reģions uzsācis gatavošanos jaunam valsts mēroga projektam sociālās aprūpes jomā – deinstitucionalizācijai. Tā mērķis ir izveidot institucionālai aprūpei kvalitatīvu alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar garīga rakstura traucējumiem, kuras saņem valsts finansētus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju pakalpojumus un pasākuma īstenošanas laikā pāriet uz dzīvi sabiedrībā, kā arī pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem, kuras potenciāli var nonākt valsts ilgstošas aprūpes institūcijā un šīs pārejas laikā veiktu atbilstošu plānošanu.
Pamatojoties uz MK noteikumu pasākuma „Deinstitucionalizācija" īstenošanas noteikumiem, Madonas novada pašvaldības dome nolēma piedalīties pasākumā „Deinstitucionalizācija" un slēgt nodomu protokolu ar Vidzemes plānošanas reģionu kā projekta ieviesēju par pasākuma „Deinstitucionalizācija" īstenošanu Madonas novadā