Latvijas ražotāju izveidotais elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekotājs AS ‘'Latvijas Zaļais elektrons'' sadarbībā ar SIA „Madonas namsaimnieks'' piedāvā iespēju Madonas rajona iedzīvotājiem.
No 2008. gada 1. de-cembra līdz 2009. gada 31. janvārim bez maksas atbrīvoties no nolietotajām un saimniecībā vairs neizmantojamajām elektroiekārtām, piemēram, televizoriem, veļas un trauku mazgājamajām mašīnām, ledusskapjiem, mikroviļņu krāsnīm, fēniem, tosteriem, gludekļiem, gaismekļiem, radioaparātiem utt., „Staru" informē SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.
Šāda iespēja iedzīvotājiem būs divpadsmit pašvaldībās. Šonedēļ SIA „Madonas namsaimnieks" elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanas autotransports jau ieradās Kalsnavas, Lazdonas, Praulienas, Sarkaņu, Mētrienas, Ļaudonas pagastā un Cesvaines pilsētā ar lauku teritoriju, bet nākamajā nedēļā apmeklēs Dzelzavas, Aronas, Bērzaunes, Mārcienas un Liezēres pagastu (plašāku informāciju par ierašanās laiku lasiet 2. lappusē). Minēto pašvaldību iedzīvotājiem iespēja nodot nolietotās elektropreces būs arī janvārī.
Visiem, kas tās nodos akcijas laikā, tiks piedāvāta iespēja piedalīties loterijā „Nodod veco!" un saņemt dāvanu kartes jaunu elektropreču iegādei (loterijas atļauja Nr. 3107). Iedzīvotāji par šādas akcijas norisi savā pašvaldībā tiek informēti ar plakātu palīdzību, bet turpmāk informācija tiks publicēta arī rajona laikrakstā „Stars".
Savāktās nolietotās elektroiekārtas tiks nodotas AS „Latvijas Zaļais elektrons" pārstrādes partneriem, kur tās tālāk videi draudzīgā veidā tiek sadalītas pa materiālu grupām: metāls, plastmasa un stikls, ko izmanto kā otrreizējās izejvielas jaunu preču ražošanai. Jau vasarā redakciju apmeklēja AS „Latvijas Zaļais elektrons" valdes loceklis Ilgmārs Purmalis un pievērsa uzmanību iecerētajai aktivitātei.
Vairāk lasite laikrasktā STARS. 13.12.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto