Vakar nelielu gaišumu un siltumu Madonas pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī Madonas pilsētas 2. vidusskolā ienesa akcijas „Pepijas skolassoma" rīkotāji, kas par savāktajiem līdzekļiem bija iegādājušies sporta inventāru, ko dāvāja iestādēm un bērniem.
Šāgada akcijas „Pepijas skolassoma" virziens bija sportiskās aktivitātes veicināšana, palīdzot akcijas mērķgrupas bērniem sagādāt sporta apģērbu, kam bieži vien pietrūkst naudas, kā arī papildinot skolu sporta stundu materiāltehnisko bāzi – sagādāt skolām slēpes, slēpju zābakus, sporta apavus, ko stundās varētu izmantot skolēni, kam nav iespējas to iegādāties, kā arī citu inventāru, ko varētu izmantot visi skolas bērni, piemēram, bumbas, – akcijas mērķus ieskicēja tās organizatore Egita Kubliņa.
Līdz 15. maijam skolas un skolēni darba grupai iesniedza anketas, kurās norādīja visvairāk vajadzīgās lietas. No 15. maija sākās mantu vākšana un finanšu līdzekļu piesaiste. Madonas skolās un Ērgļu vidusskolā, mācību gadam beidzoties, tika organizēti stendi, kuros skolēni varēja atstāt savas vecās skolassomas, mācību grāmatas, apģērbu, slēpes, velosipēdus un citu sporta inventāru. Jūnija pirmajā nedēļā Madonā un Ērgļos darbojās akcijas „Pepijas skolassoma" informatīvā telts. Līdz 31. augustam tika saziedoti 2628 lati.
Kopumā pie dāvinājumiem ir tikuši bērnudārzi „Priedīte", „Kastanītis", „Saulīte", kā arī Ļaudonas bērnudārzs. No mūsu rajona skolām dāvinājumus saņēma Cesvaines internātpamatskola, Lazdonas pamatskola, Ļaudonas pamatskola un Madonas pilsētas 2. vidusskola, savukārt Madonas pilsētas 1. vidusskolu „Pepijas skolassoma" apmeklēs nākampirmdien.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.09.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto