Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Patversme, iespējams, taps Smeceres silā

Redakcija

Autors • 27.10.2010.

Patversme, iespējams, taps Smeceres silā
Burtu lielums

Vēl arvien turpinās piemērotas vietas meklēšana dzīvnieku patversmes izveidei, kas, kā informējām iepriekš, ir iecerēts kā labdarības pasākums un tā realizēšanā gatavību palīdzēt ir apliecinājusi veiksmīgi strādājoša dzīvnieku patversme Vācijā Tierheim Ladeburg.

Pirms nedēļas notikušajā domes sēdē visa cita starpā tika skatīts arī jautājums par jaunu iespējamo vietu patversmes izveidei. Atgādināsim, ka sākotnējā iecere bija īrēt ēku Bērzaunes pagasta „Irbītēs".

– Pēc tam bija doma patversmi izveidot Mārcienā, bet arī tur telpas nebija īsti pieņemamas. Piemērota vieta atradās Smeceres silā (1998. gadā pilsētas dome gatavojās tur izveidot jaunos kapus, bet vēlāk tomēr, ņemot vērā pārāk tuvo atrašanos sporta bāzei, nolēma kapsētu tur neveidot), kas varētu būt atbilstoša dzīvnieku patversmes izbūvei, jo tuvumā nav nevienas dzīvojamās mājas. Tā kā netālu ir arī atpūtas vieta, tas varētu sasaukties ar ideju, ka tiek izveidota ne tikai dzīvnieku patversme, bet arī neliela mītne, kur apskatīt, piemēram, savvaļas dzīvniekus, līdzīgi kā Liepājas novadā vai Līgatnē, – ar jauno ideju iepazīstināja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

Iniciatīvas grupas pārstāvis, veterinārārsts Kaspars Udrass piezīmēja, ka patversmei nevajadzētu būt pārslogotai, jo pagaidām novērots, ka dzīvnieku pamešanas gadījumi ir izņēmums, nevis norma. Taču jāatceras, ka patversmē no mājdzīvniekiem galvenokārt pieņems suņus, tā nebūs vieta, kur „nogrūst" sadzimušus kaķēnus. Kaspars Udrass norādīja: – Domājams, patversme nebūs pārslogota, tāpēc ir vēlme to daļēji veidot arī kā tūrisma objektu, aplokos turot savvaļas dzīvniekus, pie kuriem var pieiet, paglaudīt. Līdzīgas vietas ir arī citur, un bērni tās ir ļoti iecienījuši.

Sēdē piedalījās arī Mirko Hēnišs, kas gan iesaistījies iniciatīvas grupā, gan pārstāv Vācijas dzīvnieku patversmi Tierheim Ladeburg.

– Šobrīd, manuprāt, ir atrasta ļoti piemērota vieta. 20 gadu esmu dzīvnieku aizsardzības biedrībā. Arī mēs darbību sākām mazā mērogā, bet laika gaitā tā attīstījās. Protams, vienmēr galvenais jautājums ir, vai tas kādam netraucēs. Piemēram, mūsu patversmei apkārt ir ģimeņu mājas, bet nekādu sūdzību nav bijis. Patversmē uzturas 354 suņi un kaķi. Arī lielākiem dzīvniekiem reizēm tiek nodarīts pāri, tāpēc patversmē esam raduši iespēju uzņemt arī tos, – pieredzē dalījās Mirko Hēnišs. Viņš arī apliecinājis, ka veiksmīgas izveides gadījumā Madonas novada patversmei tiks sniegta palīdzība, piemēram, būru, dzīvnieku barības veidā.

Tā kā sākotnējā ideja patversmi izveidot „Irbītēs" īsti neguva sabiedrības atsaucību, šoreiz deputāti un iniciatīvas grupas pārstāvji secināja, ka pirms tās tālākas attīstības būtu jāuzklausa iedzīvotāju viedokļi vai ieteikumi par iespējami labāku vietu patversmes izveidei.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px