Pirms pāris nedēļām „Starā" informējām par Madonas novada pašvaldības vēlmi turpināt ar mežizstrādi saistītos darbus, kas tika uzsākti pēc pagājušā gada augusta vētras.
Pēc raksta publicēšanas redakcijā vērsās Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, vēloties precizēt informāciju, kas tika atspoguļota publikācijā.
– Rakstā tika minēts, ka pie stadiona esošā zemes gabala īpašnieki nav sakārtojuši savu cirsmu. Šī informācija ir neprecīza, jo firma, kas strādāja šajā cirsmā, darbus beidzot, nebija teritoriju sakopusi. Pašvaldība tai bija devusi atļauju mežizstrādes gaitā ceļa malā veidot krautuves, un firma garantēja, ka tās tiks sakārtotas. Diemžēl firma savu apņemšanos nav pildījusi. Šajā gadījumā ar firmu par teritorijas sakārtošanu ir jācīnās zemes īpašniekiem, nevis pašvaldībai. Meža likumā nav noteikts, cik ilgā laikā cirsmas teritorija būtu jāsakopj un mežs jāatjauno, taču, tā kā šī ir pilsētas teritorija, mēs lūdzam to sakārtot, jo skats šobrīd tur ir ērmīgs. No savas puses varam piedāvāt meklēt kopīgus risinājumus. Pašvaldībā ir pieteikušies uzņēmumi, kuri ir ar mieru no pašvaldības īpašumā esošajām cirsmām izvest zarus. Uz to var pieteikties arī privātīpašnieki. Protams, zaru vācēji zemes īpašniekam nemaksās, taču vismaz teritorija būs sakopta, – skaidroja Guntis Ķeveris.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS