Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par valsts nekustamā īpašuma „Rosība", Barkavas pagastā, pārņemšanu pašvaldības īpašumā.
Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs Mārtiņš Tomiņš deputātus informēja, ka 2016. gada 11. janvārī Madonas novada pašvaldība saņēma VAS „Privatizācijas aģentūra" vēstuli, kurā, pamatojoties uz likuma „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" pārejas noteikumu 6. punktu, izteikts piedāvājums pārņemt Madonas novada pašvaldības īpašumā nekustamo īpašumu „Rosība", Barkavas pagastā, Madonas novadā, un pieņemt lēmumu par nekustamā īpašuma pārņemšanu.
Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs norādīja, ka nekustamais īpašums „Rosība" ir nepieciešams pašvaldības funkciju veikšanai.
Saskaņā ar likumu „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" ikvienu neizīrētu valsts dzīvokli vai viendzīvokļa māju, kas privatizējams šajā likumā noteiktajā kārtībā, vispirms piedāvā nodot tās pašvaldības īpašumā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas neizīrētais dzīvoklis vai viendzīvokļa māja; ja mēneša laikā attiecīgās pašvaldības dome nav pieņēmusi lēmumu par neizīrētā valsts dzīvokļa vai viendzīvokļa mājas pārņemšanu pašvaldības īpašumā, neizīrēto dzīvokli vai viendzīvokļa māju privatizē likumā noteiktajā kārtībā.
Deputāti nolēma piekrist pārņemt Madonas novada pašvaldības īpašumā valsts nekustamo īpašumu – ēku (būvju) īpašumu „Rosība", Barkavas pagastā, kas atrodas uz zemesgabala „Šteiņi", kā arī uzdot administratīvajai nodaļai nosūtīt pašvaldības lēmumu VAS „Privatizācijas aģentūra".