14. aprīlī SIA „Madonas namsaimnieks'' uzsāka gāzes iekšējo tīklu pārņemšanu Madonas pilsētas daudzdzīvokļu mājās, „Staru" informē SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.
Viņš prognozē, ka „Latvijas propāna gāze" (LPG) tos visās mājās uzņēmuma pārziņā varētu nodot līdz maija beigām. Pieņemšanas-nodošanas akti tiks sastādīti par katru māju un attiecīgi noslēgti arī jauni līgumi par sašķidrinātās gāzes piegādi ar katru dzīvokļa īpašnieku (īrnieku). Ar daļu madoniešu tie jau ir noslēgti. Tas tiek darīts pēc tam, kad SIA „Madonas namsaimnieks" un „Latvijas propāna gāzes" Madonas apkalpes zonas pārstāvji (pa vienam no katra uzņēmuma) ir salīdzinājuši gāzes skaitītāju rādījumus dzīvokļos. Tad, kad šādi līgumi tiek noslēgti vismaz ar divām trešdaļām gāzes lietotāju, SIA „Madonas namsaimnieks" konkrētajā mājā pārņem arī gāzes iekšējo tīklu apkalpošanu.
Centralizēti piegādāto gāzi Madonā pavisam izmanto 1312 dzīvokļos. To skaitam gan ir tendence samazināties, jo daļa iedzīvotāju iegādājas elektriskās plītis un atsakās no gāzes izmantošanas.
Fiksēs arī kopīgo patēriņu
Jau iepriekš daudzu madoniešu uzmanību piesaistīja jaunu dzeltenu kastu uzstādīšana daudzdzīvokļu mājās pie katras kāpņu telpas. Toreiz gan tikai retais iedomājās, ka turpmāk tiks fiksēts arī kopējais gāzes patēriņš katrā kāpņutelpā, mainīsies gāzes iekšējo tīklu apsaimniekotāji un arī norēķinu kārtība. Pavisam tika uzstādīti 118 šādi kopējie gāzes skaitītāji (katrai kāpņu telpai atsevišķs skaitītājs).
– Mēneša pēdējā dienā mēs uzņemsim kopējo skaitītāju rādījumus, tos sasummēsim un par kopējo gāzes patēriņu daudzdzīvokļu namos informēsim LPG, kas atbilstoši tam izrakstīs rēķinu, ko mēs apmaksāsim. Savukārt iedzīvotāji par patērēto gāzi maksās mūsu uzņēmuma kontā, – iecerētās norēķinu kārtības izmaiņas skaidro SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.
Kā norēķināsies iedzīvotāji
Iedzīvotājiem gāzes skaitītāja rādījumi būs jānolasa mēneša pēdējā dienā un nolasīšanas paziņojumi ar deklarēto gāzes patēriņu jāiesniedz SIA „Madonas namsaimnieks" norēķinu centrā Saules ielā 13a līdz nākamā mēneša 20. datumam. Vadoties pēc uzrādītajiem rādījumiem, tiks izrakstīts rēķins par patērēto gāzi. To varēs samaksāt uzreiz, vai arī tas būs jāizdara 15 dienu laikā, samaksājot norēķinu centrā, bankā, izmantojot internetbanku utt.
Ja iedzīvotāji nebūs deklarējuši gāzes patēriņu, viņiem tiks izrakstīts rēķins, ņemot vērā vidējo patēriņu mēnesī, bet, ja arī tad iedzīvotājs atstās to bez ievērības un rēķinu neapmaksās, tiks atslēgta gāze. Tā var tikt atslēgta arī tad, ja gāzes patēriņa rādījumi nav deklarēti norēķinu centrā vismaz trīs mēnešus, kā arī citos noslēgtajā līgumā paredzētajos gadījumos.
Tas nozīmē, ka par gāzi būs jāmaksā sistemātiski – reizi mēnesī. G. Dzenis gan uzsver, ka arī līdz šim lielākā daļa iedzīvotāju (ap 95 procenti) par izmantoto gāzi norēķinājās LPG noteiktajā termiņā un nepalika parādā.
Iedzīvotāji par gāzi varēs maksāt arī avansā vai vienojoties par konkrētas summas samaksu, ņemot vērā vidējo patēriņu mēnesī, ja šis maksājums SIA „Madonas namsaimnieks" kontā tiks automātiski pārskaitīts no klienta konta. Tādā gadījumā gāzes rādījumi tiks salīdzināti gada beigās un veikts pārrēķins.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 25.04.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto