Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Parāda dēļ nevar veikt remontu

Redakcija

Autors • 03.08.2009.

Parāda dēļ nevar veikt remontu
Burtu lielums

Aizvadītajā Madonas novada domes ārkārtas sēdē deputāti izskatīja Priežu ielas 13 Madonā mājas valdes pārstāvju iesniegumu.

Mājas iemītnieki nokļuvuši sarežģītā situācijā. Kā jau ne vienā vien daudzdzīvokļu namā, ir uzkrājies paprāvs parāds par apsaimniekošanu – līdz šā gada 1. jūnijam tas sastāda 1357,45 latus. Lai arī mājas kasē līdzekļu uzkrājums ir it kā 686,81 lats, parādu dēļ faktiskais līdzekļu atlikums ir mīnus 670,64 lati. Kamēr tas ir parāds tikai uz papīra, tikmēr it kā neviens par to īpaši neuztraucas. Diemžēl, kad sākas problēmas, nākas ciest arī tiem, kas apsaimniekošanas maksu maksā regulāri. Arī šis gadījums nav izņēmums. Šā gada martā lietus ūdens cauruļvadu nolietošanās dēļ sākusi applūst daudzdzīvokļu mājas 2. kāpņu telpa un 17. dzīvoklis. Veikts pagaidu remonts, taču kopš jūnija sākuma lietus ūdeņi turpina tecēt gan kāpņu telpā, gan minētajā dzīvoklī. Mājas valde griezusies pie nama apsaimniekotāja – SIA „Madonas namsaimnieks". Apsaimniekotājs aprēķinājis veicamo remontdarbu tāmi par kopējo summu 173,36 lati. Taču mājas valdei tas šķitis par dārgu, un, izpētījuši tirgus piedāvājumu, mājas pārstāvji izvēlējās slēgt līgumu ar citiem remontveicējiem, kas piedāvāja šos darbus izdarīt par gandrīz 100 latiem lētāk. Proti, SIA „AKV Konstrukcijas" to solīja paveikt par 175,43 latiem. Taču dzīvokļu īpašnieku parādu dēļ SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis atteicies šo līgumu parakstīt. Ņemot vērā, ka mājā ir arī pašvaldībai piederoši dzīvokļi, kuru īrnieki arī ir parādā par apsaimniekošanu, mājas valde nolēmusi palīdzību meklēt pašvaldībā, vēršoties pie Madonas domes kā dzīvokļa īpašnieka un lūdzot nomaksāt šo dzīvokļu apsaimniekošanas maksas parādu, lai varētu veikt neatliekamos mājas apsaimniekošanas darbus. Kopējais Madonas pašvaldībai piederošo dzīvokļu īrnieku parāds ir 369,19 latu.

Deputāti vispirms vēlējās noskaidrot apstākļus, kāpēc šajā namā šāda situācija izveidojusies, un kas ir darīts, lai to labotu. Protams, ņemot vērā, ka pieci dzīvokļi tajā pieder domei, dome arī uzņemas atbildību par tiem, taču ne tikai vienkārši, lai tā ņemtu un pārskaitītu parādos uzkrāto summu. Tā kā viens dzīvoklis sakarā ar īrnieku maiņu šobrīd ir tukšs, dome nolēma segt par to iekrājušos apsaimniekošanas maksas parādu 24,57 lati, taču par pārējiem četriem vispirms jāvērtē sociālajam dienestam, kādu iemeslu dēļ šie parādi uzkrājušies, un pēc tam vēlreiz pie šī jautājuma atgriezīsies kādā no turpmākajām domes sēdēm. Deputātiem radās pamatots jautājums, vai arī ar pārējiem mājas īrniekiem, kam šajā mājā pieder dzīvokļi un kuri ir parādā par apsaimniekošanu, notiek kādas pārrunas un kā šis jautājums kopumā tiek risināts.

Savukārt SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis atzina, ka zina par situāciju Priežu ielā 13. Diemžēl viss atdūries pie tā, ka mājai ir apsaimniekošanas parāds. – Man taču nav līdzekļu, par ko šo remontu veikt. Uzņēmumam nav brīvu apgrozāmo līdzekļu, lai spētu kādus remontus izdarīt. Starp citu, kopējais parāds par namu apsaimniekošanu pilsētā ir tuvu 50 tūkstošiem latu. Mēs rakstām brīdinājumus, esam snieguši tiesā un darīsim to arī turpmāk, bet smagi iet. 14 lietās ir spriedums par parāda piedziņu. Diemžēl tiesu izpildītāji ir pašnodarbinātas personas, viņi paši arī brīvprātīgi izvēlas, vai uzņemties šo lietu vai atteikties. Mēs par šo jautājumu jau esam runājuši savā Latvijas namu pārvaldītāju apsaimniekotāju asociācijā, šopiektdien asociācijas valdes sēdē vēlreiz pie tā atgriezīsimies un sagatavosim savus priekšlikumus Ekonomikas ministrijai, – G. Dzenis ir satraucies par šiem apstākļiem. – Arī šajā gadījumā diemžēl parāds sniedzas jau pāri tūkstotim, bet uzņēmumam brīvu līdzekļu nav. Mājas iedzīvotāji solījās, ka viņi centīsies parādu nolīdzināt, tad arī runāsim par remontu. Man jau ir vienalga, vai tos darbus darām mēs vai kāda cita firma, galvenais, lai būtu līdzekļi, par ko remontēt. Nu, piemēram, vai tad privātmājā kāds apņemas kaut ko uz parāda taisīt? Tāda pati situācija ir daudzdzīvokļu mājās, lielākā daļa dzīvokļu ir privātīpašums, tātad pašiem jāmaksā par visiem remontiem, kas nepieciešami. ja visi godīgi maksātu par apsaimniekošanu, tad par šo naudu varētu daudz ko izdarīt. Protams, šobrīd daudziem cilvēkiem nav naudas, bet ir jāmeklē risinājums. Ir gadījumi, kad jāgriežas pēc palīdzības sociālajā dienestā, nevis jāieslīgst galīgā bezdarbībā. No tā jau nekas neuzlabosies, – atzīst SIA „Madonas namsaimnieks" vadītājs.

Autors: BAIBA MIGLONE

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px