Šis gads Madonas novada pašvaldībā ir sācies ar dažām izmaiņām darbinieku sastāvā. To „Staram" apstiprināja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
– Īpaši daudz jaunumu šai ziņā nav, bet daži darbinieki ir mainījušies. No 1. janvāra Madonas novada pašvaldībā vairs nestrādā ilggadējais arhitekts Augusts Apinis, kas pēc daudzajiem darba gadiem nolēma doties pensijā. Būvvaldes arhitektes pienākumi tagad ir uzticēti Silvijai Šīrei, līdzšinējai Madonas novada attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālistei. Lai šajā amatā varētu strādāt, nepieciešama arhitekta izglītība, un Silvijai tāda ir. Pēc ilgām pārrunām darba attiecības Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļā izbeidza projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālists Gints Hermanis, ņemot vērā, ka projektu ieviešanas stadija iepriekšējā plānošanas periodā faktiski ir noslēgusies, tagad redzeslokā ir atskaites un pārbaudes, bet nākamajā plānošanas periodā pieejamie projekti vēl nav atvērti. Ļoti ceram, ka nepieciešamības gadījumā sadarbību ar Gintu izdosies turpināt, jo viņš ir ļoti zinošs šajā jomā. Patlaban uz laiku aizvietot Madonas pilsētas kultūras nama direktori ir uzticēts Valdai Kļaviņai, viņai esam atļāvuši uz laiku veikt arī Cesvaines kultūras nama vadītājas pienākumus, – pastāstīja Andrejs Ceļapīters.
Vaicāts, vai šogad ir gaidāmas vēl kādas izmaiņas pašvaldības darbinieku sastāvā, domes priekšsēdētājs atzina, ka ne vienmēr tās ir paredzamas iepriekš, bet pagaidām tādu ziņu neesot, ka, piemēram, šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, varētu mainīties kāds pagasta pārvaldes vadītājs.
– Dažas pārmaiņas gan šogad ir gaidāmas. Pagājušajā piektdienā Mārcienā notika vecāku sapulce, kurā tika pārrunātas izmaiņas nākamajā, 2016./2017., mācību gadā. No 1. septembra Mārcienas pamatskola tiks reorganizēta, un turpmāk tur darbosies Mārcienas sākumskola. Šādu lēmumu domes deputāti bija pieņēmuši jau iepriekš, tad sekoja pārejas periods, kas noslēgsies šopavasar šī mācību gada izskaņā ar diviem izlaidumiem – 6. un 9. klašu beidzējiem, bet turpmāk, kā jau minēju, te skolēni mācīsies no 1. līdz 6. klasei, – uzsvēra Andrejs Ceļapīters. – Skolu turpinās vadīt Aldona Gudrīte, kas labi strādā un novērtē reālo situāciju. Pārmaiņas skolas statusā tiek veiktas atbilstīgi skolēnu piepildījumam. Pēc aptuvenām aplēsēm, Mārcienas sākumskolā varētu mācīties ap 35 skolēniem, bet kopā ar bērnudārza audzēkņiem kopējais skaits varētu būt ap 55-60 bērniem. Apmēram pēc pusgada tiks pabeigta pirmsskolas izglītības ēkas rekonstrukcija, pārveidojot to par pansionātu, un uz šejieni no Madonas tiks pārcelts pansionāts, līdz ar to no pašvaldības funkcionalitātes viedokļa Mārcienas centrs būs piepildīts, un te tiks saglabāta iespēja pašiem mazākajiem skolas gaitas uzsākt iespējami tuvu dzīvesvietai. Turklāt, ja tiks atbalstīts Madonas novada izglītības iestāžu reorganizācijas projekts un saņemts ERAF finansējums, varēsim siltināt skolu arī Mārcienā, tāpat sakārtot klašu telpas, zāli utt., jo pievienot šim projektam varēja arī vienu sākumskolu, un mēs šo iespēju izmantojām.