Madonas rajona padome pagājušajā gadā pieņēma lēmumu, ka saistībā ar to, ka Madonas slimnīcai turpmākai attīstībai un pacientu izvietošanai vajag papildu telpas, nepieciešams meklēt vietu, kur izmitināt pašreiz slimnīcas telpās esošos pansionāta iemītniekus.
Par piemērotāko objektu pansionāta izveidošanai tika atzīta bērnudārza vajadzībām celtā ēka Biksērē „Sapņi". Rajona padome minēto ēku, kā arī zemi tās apsaimniekošanai iegādājās no Sarkaņu pagasta padomes un izstrādāja tehnisko projektu. Saskaņā ar to ēkas pielāgošanai pansionāta vajadzībām būtu nepieciešams nedaudz vairāk nekā miljons latu. Diemžēl šobrīd vairāk nekā pēc gada veiktā tehniskā projekta realizācijai jau būtu nepieciešami vairāk nekā divi miljoni latu. Rajona padome šādu aizņēmumu pilnā kredītportfeļa dēļ garantēt nespēj un pansionāta rekonstrukciju veikt nevar.
Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atzīst, ka šis laiks ir ļoti nelabvēlīgs, lai īstenotu plānoto ideju par pansionāta pārcelšanu uz Biksēri.
– Rajona padome diemžēl nespēj aizņemties ēkas rekonstrukcijai nepieciešamos vairāk nekā divus miljonus. Valstī ir inflācija, un līdz ar to investīciju programmas līdz 2010. gadam valdība ir apturējusi. Pagājušajā rajona padomes sēdē mēs pieņēmām lēmumu par papildu korpusa izbūves nepieciešamību, kas tika darīts ar mērķi, lai kaut daļēji atrisinātu slimnīcas problēmas ar telpu trūkumu. Būtu vajadzīgs izbūvēt aptuveni 1500 m2. Ar šādu būvapjomu varētu novērst krīzi slimnīcā, jo pašlaik palātas ir pārpildītas. Nepieciešams orientēties uz to, ka jaunajā palātu blokā varētu būt vienvietīgas palātas ar iespēju izvietot divus pacientus, – saka Andrejs Ceļapīters.
SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars par izveidojušos situāciju ir noraizējies. Viņam šobrīd uzdots izstrādāt jaunā papildu korpusa skiču projektu un tāmējumu, lai būtu iespējams izsludināt iepirkumu, taču viņš uzskata, ka par pašreizējiem līdzekļiem to izdarīt nav iespējams.
– Rajona padomes kredītportfelis ir aptuveni uz Ls 900 000, un šobrīd nav īsti skaidrības par slimnieku plūsmu pēc 2010. gada, līdz ar to slimnīca nevar spriest par to, cik lielu kredītu var atļauties ņemt. Mēs arī paši saviem darbiniekiem nosakām algas, un apjomīga kredīta ņemšana var radīt problēmas ar algu izmaksu. Mēs arī uztraucamies, ka var veidoties līdzīga situācija kā ar Cesvaines vidusskolu, – neslēpj Bruno Kokars.
Vairāk lasiet laikrkastā STARS. 09.10.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto