SIA "Madonas ceļu būves SIA" iegādājusies trīs autobusus – divus "Mersedesus" un "Man", kas tikko atgādāti no Igaunijas. Patlaban jaunatvestos autobusus sagatavo pasažieru pārvadāšanai.
Šie autobusi ir salīdzinoši jauni un ērti, – stāsta autobusu parka direktors Andris Sakne. – Tos no Tallinas atveda mūsu pašu šoferi – Mārtiņš Upmalis, Valdonis Kalniņš un Aivars Švāns. Pagaidām pilnībā vēl nav izlemts, kas ar jaunajiem autobusiem brauks.
Patlaban notiek SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka maršrutu izvērtēšana. Galvenokārt tiks vērtēta pasažieru plūsma, skaidros, cik cilvēki katru maršrutu izmanto. Pēc tam rezultātus izvērtēs Madonas rajona padomes dotāciju komisija.
– Var gadīties, ka kādu autobusa maršrutu pēc vērtēšanas slēdz, – saka SIA "Madonas ceļu būves SIA" komercdirektors Andris Dzenovskis. – Pasažieru plūsmas analīzei jābūt precīzai. Es aicinu visus pasažierus ņemt (pieprasīt) biļetes, ne tikai samaksāt par braucienu.
Tā ir slikta pieredze, ka daļa pasažieru neņem biļetes vai izkāpjot atdod tās autobusa vadītājam. Pasažierim jāprasa braukšanas biļete. Ja pēc izvērtēšanas kādu maršrutu slēgs, būs neapmierinātie, bet tā būs arī to pasažieru vaina, kas neņem biļetes vai tās nepieprasa.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
OĻĢERTA SKUJAS foto