Pievērsties satiksmes drošības uzlabošanas tēmai Madonas pilsētā rosināja arī Rūdolfs Saukums no Sarkaņu pagasta, kas iegriezās redakcijā, lai ar laikraksta „Stars" palīdzību noskaidrotu, kādus uzlabojumus šajā ziņā ir iecerējusi veikt Madonas novada pašvaldība.
Viens no jautājumiem, kas tiek aktualizēts, ir – kāpēc trotuāri nav izbūvēti Gaujas ielas posmā, pa kuru daudzi no Rūpniecības un Veidenbauma ielas dzīvojamo māju kvartāla puses dodas uz Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi „Saulīte" (PII)? Šo ielas posmu liela daļa izmanto, lai apmeklētu arī Madonas sporta centru (Gaujas ielā 13).
– Man pašam bērns apmeklē bērnudārzu „Saulīte", tāpēc situāciju šīs ielas posmā zinu ļoti labi. Gaujas iela Madonas centrā, šķiet, ir vienīgā, kur nav gājēju celiņu. Pretimbraucošām mašīnām, ja uz brauktuves atrodas gājēji un bērni joņo šurpu turpu, ir grūti samainīties, līdz ar to nereti veidojas bīstamas situācijas, īpaši ziemā, kad sniega dēļ iela kļuvusi vēl šaurāka, – satraukumu pauda Rūdolfs Saukums.
Par to, ka tā tiešām ir, pārliecinājāmies arī mēs trešdienas pēcpusdienā. Lai izmainītos ar pretimbraucošo mašīnu, bijām spiesti piestāt malā, nedaudz iebraucot pat celiņā pie ieejas kādā privātmājā, bet gājēji, kā tas redzams arī fotoattēlā, drošības labad lēca pat sniegā.
Madonas pilsētā, sakārtojot ielas un ierīkojot trotuārus, tiek īstenoti vairāki projekti. Vai madonieši, it sevišķi bērnu un skolēnu vecāki, pārredzamā nākotnē var cerēt uz pozitīvām pārmaiņām arī minētajā Gaujas ielas posmā, to jautāju Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniecei, Madonas PII „Saulīte" vadītājai Daigai Elgai Ābolai un Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājam Naurim Volkovam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.01.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto