Ar šādu degsmi mūsu vidusskolu un ģimnāzijas labākie audzēkņi un viņu vadītāji 30. maijā gar Rūpniecības ielu blakus kuplajam ozolam, kas rotā Madonas pilsētas augstāko vietu, iestādīja 9 sarkanos ozolus (Quercus rubra).
Dižā ozola mazie brāļi rudens pusē sārtosies un vēl pēc 100 vai 200 gadiem būs tikpat raženi kā lielais brālis kalna galā. Tā būs pilsētas zaļā rota, ko plānots turpināt veidot gar Rūpniecības un Skolas ielu.
Ar šīm aktivitātēm esam pievienojušies Latvijas Republikas 90. gadadienai veltītā pasākumu cikla „Tu esi Latvija" akcijai „Ozolzeme – Latvija", ko rīko Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs. Akcijas mērķis ir valstī attīstīt vienotības ideju, stiprināt lepnumu par vietu, no kuras tu esi nācis, – māju, skolu, pagastu, pilsētu, kā arī iesaistīt bērnus, jauniešus, viņu vecākus un visu sabiedrību Latvijas zaļās rotas – mežu un parku – atjaunošanā. 2008. gada novembrī Rīgā paredzēta izstāde „Ozolzeme – Latvija", kurā tiks eksponēti vienoti uzskatāmie materiāli par akcijas norisi visos rajonos un pilsētās.
Autors: JĀNIS LIEPIŅŠ
Madonas pilsētas galvenais arhitekts