Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), tāpat kā citās valsts iestādēs, notiek optimizācija, kā arī reorganizācija. Jau aizvadītajā nedēļā izskanēja ziņas par 32 VSAA nodaļu reorganizāciju uz 14.
Tas nozīmē, ka līdzšinējo rajonu nodaļu vietā izveidotas reģionālās nodaļas, samazinot darbinieku, tai skaitā vadītāju, skaitu.
Jaunizveidotais Madonas reģions aptver agrāko Alūksnes, Valkas, Balvu, Gulbenes un Madonas rajonu. Klientu apkalpošanas centros Alūksnē, Valkā, Balvos un Gulbenē turpina apkalpot klientus un piešķirt valsts sociālos pakalpojumus.
Izveidojot jauno struktūru, katrā nodaļā tika atbrīvoti divi līdz trīs darbinieki – mūsu reģionā pavisam 15 darbinieku (vai 25%), tādēļ būtiski pieaugusi darba slodze un apmeklētājiem klientu zālē jāgaida ilgāk, līdz inspektors viņus varēs pieņemt.
Laika taupīšanas nolūkā aicinu darbnespējas lapas sūtīt pa pastu, nevis nest personīgi, sev interesējošos jautājumus skaidrot, rakstot e-pasta vēstuli, un vēl – lauku rajonos raksturīgi iestādes apmeklēt rīta pusē, tādējādi radot sastrēgumus. Apmeklētājus visās VSAA struktūrvienībās pieņem no pulksten 8.30 līdz 17, pirmdienās līdz pulksten 18, piektdienās līdz pulksten 15 bez pusdienas pārtraukuma.
Autore: MAIJA BIEZĀ,
VSAA Madonas reģionālās nodaļas vadītāja