Šī nedēļa iesākās ar rosību Madonā, Rūpniecības ielā 18, kur tika nozāģēti vairāki mājas priekšā augošie bērzi un kļavas. Apkārtējie iedzīvotāji par to izrādīja interesi, sazinoties ar laikrakstu „Stars", lai noskaidrotu, kas koku zāģēšanai bijis par iemeslu.
Rūpniecības ielas 18 mājas vecākais Ingus Gurtiņš laikrakstam „Stars" skaidro, ka tuvākajā nākotnē ir plānota kanalizācijas trases atjaunošana un nozāģētie koki auguši tieši virs tās. – AS „Madonas ūdens" mums ir solījusi, ka vasarā tiks uzsākta kanalizācijas trases nomaiņa. Tā kā daudzdzīvokļu mājas kanalizācijas trase nav atjaunota jau kopš uzbūvēšanas brīža, trase pat savulaik tikusi nepareizi uzbūvēta, tā mums sagādāja lielas problēmas. Kopš kaimiņu māju pieslēdza kanalizācijai, jau mūsu daudzdzīvokļu mājas pagrabā ienāca kanalizācijas ūdeņi – gadiem ar to jau mocījāmies. Tāpēc tika sasaukta iedzīvotāju sapulce, viss izskaidrots, kopīgi nolēmām, ka attiecīgie koki, kas aug virs kanali0zācijas trases, jānozāģē. Iesniedzām pieteikumu koku ciršanas komisijā, kas atļāva nozāģēt septiņus uz kanalizācijas trases augošos kokus, pārējos atstājot, – pastāsta Ingus Gurtiņš.
Nozāģētie koki ir arī dziļi sadzinuši saknes, tādējādi traucējot kanalizācijas cauruļu darbībai. Turklāt pēc nozāģēšanas atklājies, ka koki bijuši avārijas stāvoklī, atklāj mājas vecākais, – viens no kokiem turējies tikai uz dažiem centimetriem koksnes, viss pārējais izpuvis. Līdz ar koku nozāģēšanu mājas iedzīvotāji varēs atjaunot mājas kanalizācijas trasi, kā arī kopskats uz ēku kļuvis gaišāks, jo saaugušie koki nu vairs neaizēno logus.