Rīt, 21. augustā, notiks jau trešā Madonas novada pašvaldības domes administratīvās komisijas sēde, „Staru" informē administratīvās komisijas priekšsēdētāja, Madonas novada domes deputāte Ruta Vizāne.
Administratīvajai komisijai, kā atzīmē tās priekšsēdētāja, ir jāstrādā ļoti aktīvi, jo administratīvo lietu ir ļoti daudz. Uzskatāmi to apstiprina arī administratīvās komisijas sekretāra, Madonas novada pašvaldības jurista Gunta Gailuma apkopotā statistika. Pirmajā sēdē, kas tika sasaukta 31. jūlijā, tika izskatīta 21 lieta, otrajā sēdē, kas notika 10. augustā, – 10 lietu, no kurām 2 tika atliktas (tās tiks izskatītas 21. augustā), bet rīt, 21. augustā, paredzēts izskatīt 17 lietu.
– Lielākais lietu skaits šoreiz ir saņemts no Lazdonas pagasta (gandrīz puse), Madonas pilsētas un Kalsnavas pagasta. Pārsvarā tās ir ierosinātas sakarā ar pasu nozaudēšanu, suņu labturības prasību pārkāpšanu, bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, – informē Guntis Gailums.
Vaicāts, cik bargi sodi tiek uzlikti vainīgajām personām, viņš atklāj, ka pagaidām naudas sods nav uzlikts, izskatot 5 lietas, bet visās pārējās tas, sākot no 2 līdz pat 50 latiem, ir piemērots.
Savukārt administratīvās komisijas priekšsēdētāja Ruta Vizāne vērš uzmanību uz to, ka pirms lēmuma par soda piemērošanu situācija tiek izvērtēta, jo katrs gadījums ir individuāls.
– Naudas soda uzlikšana nav mūsu pašmērķis. Gadījumi patiešām ir dažādi. Piemēram, notiek arī tā, ka gados cienījams pensionārs izņem jaunu pasi, bet pēc tam atklāj, ka tā nekur nav pazudusi, visu šo laiku dokuments turpat vien mājās ir bijis. Šādā situācijā viņu, protams, atbrīvojam no administratīvās atbildības. Cilvēku rīcība ir ļoti atšķirīga. Ir tādi, kas uzlikto sodu nomaksā uzreiz. Un ir tādi, kas par izdarīto pārkāpumu neliekas ne zinis un pat neinformē, kāpēc nav ieradušies uz administratīvās komisijas sēdi. Tāda attieksme gan viņiem nepalīdz novilcināt lietas izskatīšanu – tā tiek izskatīta un pieņemts lēmums par soda piemērošanu, – uzsver Ruta Vizāne.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA