Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Noslēdzas siltināšanas projekts daudzdzīvokļu mājā

Redakcija

Autors • 22.10.2014.

Noslēdzas siltināšanas projekts daudzdzīvokļu mājā
Burtu lielums

Nupat finiša taisnē būs iegājis daudzdzīvokļu mājas siltināšanas projekts Madonā, Gaujas ielā 24. Skaistais galarezultāts jau šobrīd priecē daudzu garāmgājēju acis un vieš baltu skaudību. Turklāt šis gadījums rāda pozitīvu piemēru ikvienam, ko var paveikt, ja vien ir iedzīvotāju ieinteresētība un iniciatīva savas apkārtējās vides uzlabošanā.

Kā tagad atceras daudzdzīvokļu mājas valdes locekļi Gundars Trops un Arvis Spruksts, pareizie apstākļi tālejošu nākotnes plānu realizēšanai radušies pirms aptuveni 5 gadiem, kad māja nomainījusi apsaimniekotāju, pārejot uz biedrības „Raiņi" sniegtajiem pakalpojumiem.
– Pirms 4-5 gadiem nomainījām apsaimniekotāju un mēnesī vien jutām būtisku ietaupījumu, kādus 350-400 latus mājas kasē. Uzskatu, ka, ja līdz šim brīdim mēs būtu pie „Madonas namsaimnieka", mums šāds projekts nebūtu izdevies. Sākumā ar Arvi paši pa vakariem pagrabā pakojām caurules, kā mācējām. Biedrība „Raiņi" darbus labprāt atbalstīja, kāpņu telpās tika aizskrūvēti logi, tie tika nopakoti, lai jau tolaik cīnītos ar siltuma zudumiem un kaut kā cen­stos ekonomēt. Tad pirms kādiem 3 gadiem radās ideja māju siltināt. Tā kā Eiropas Savienības fonds piedāvā atbalstu 50% apmērā, apjautām – kāpēc gan šādu iespēju neizmantot? Projekta izmaksas ir 440 tūkstoši eiro, no tiem ES fonds atmaksās pusi. Ņēmām bankā kredītu uz 14 ga-
diem, – pastāsta Gundars Trops.
Darbi pie mājas siltināšanas uzsākti šā gada sākumā. Nelielas aizķeršanās pēc ar kredīta formalitātēm uz mēnesi gan vajadzējis apturēt būvdarbus, tāpēc projekta nodošanas termiņš pārcelts uz 1. novembri. Jau šobrīd redzams, ka darbi citu iemeslu dēļ nav ievilkušies, strādnieki savu godam būs paveikuši un, tā sacīt, atlicis vien pārkāpt asti.
Būvdarbus pie Gaujas ielas 24 siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem veica SIA „Jēkabpils būve". Gundars Trops atklāj, ka pēc konsultēšanās izlemts konkursa nolikumā iestrādāt noteikumu, ka 40% no sākotnējā darba izmaksām būvnieks veic uz sava rēķina: – Tādējādi, pirmkārt, atkrita mazās firmas, kas ar savām cenām veic dempingošanu. Otrkārt, apzināti vēlējāmies, lai banka kredītu piešķir, kad beigusies apkures sezona. Līdz šim par kvadrātmetru maksājām 35 centus, tagad, pieskaitot kredīta maksājumu, kopā tas būs vidēji 85 centi par kvadrātmetru mēnesī. Kā beidzās apkures sezona, tā sākām maksāt 85 centus, un cilvēki to uzreiz kā lielu cenu kāpumu neizjuta.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2014.

Autore: LAURA KOVTUNA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px