Šopirmdien Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera vadībā notika kārtējā Madonas pašvaldības iestāžu un uzņēmumu vadītāju darba sanāksme.
Līdztekus pirmssvētku aktivitātēm viens no apspriežamajiem jautājumiem bija viedoklis par pilsētas skolu jauniešu laika pavadīšanu vēlākās diennakts stundās. Iestāžu vadītāji ir norūpējušies par pusaudžu brīvā laika pavadīšanu.
Madonieši jau būs novērojuši pusaudžu iecienītākās pulcēšanās vietas vakaros, kur jaunatne izpaužas ne tajos pievilcīgākajos veidos. Nereti pēc šādiem tusiņiem pilsētā ir salauzti soliņi, izrautas ceļa zīmes, izdemolēti bērnu rotaļu laukumi, apzīmētas māju fasādes.
Diemžēl, runājot par šo situāciju, daļa vainas jāuzņemas arī pieaugušajiem, jo nākas novērot, cik „izpalīdzīgi" līdzpilsoņi iegādājas pusaudžiem alkoholu, cigaretes, taču visnepieņemamākais ir tas, ka, neraugoties uz likumā noteikto aizliegumu, Madonas veikalos iespējams šīs preces iegādāties bez starpniekiem. Tāpēc jāvērš tirgotāju uzmanība uz to, ka pašvaldības kārtībnieks tuvākajā laikā veiks darbības, lai atklātu pārdevējus, kas pārdod nepilngadīgajiem alkoholu un cigaretes. Arī savu darba laiku kārtībnieks Genādijs Turkins ir pārcēlis uz pēcpusdienas un vakara stundām, kad labāk var izsekot norisēm pilsētā. Saskaņā ar amata instrukciju pašvaldības kārtībnieks ir tiesīgs sastādīt administratīvo protokolu.
Autore: DZINTRA STRADIŅA
Madonas pilsētas domes
sabiedrisko attiecību speciāliste