Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika lemts par bezcerīgo debitoru parādu norakstīšanu.
Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Jankovskis deputātus informēja, ka saskaņā ar 2009. gada 15. decembra Ministru kabineta noteikumiem „Kārtība, kādā budžeta iestādes kārto grāmatvedības uzskaiti" Dzelzavas pagasta pārvalde ir izvērtējusi šaubīgo debitoru parādu summas.
– Minētie noteikumi nosaka, ka „prasības, kuru piedziņa saskaņā ar tiesību normām ir neiespējama, jo parādnieks ir likvidēts vai miris vai ir pagājis parāda piedziņas iespējamības termiņš, izslēdz no uzskaites un atzīst pārējos izdevumus, kā arī samazina izveidoto uzkrājumu nedrošiem (šaubīgiem) parādiem, atzīstot ieņēmumus no uzkrājuma samazinājuma".
Pēc stāvokļa uz 31.07.2017. Dzelzavas pagasta pārvaldes grāmatvedības uzskaitē šaubīgo debitoru parādu summa sastāda 1258,11 eiro. Dzelzavas pagasta pārvalde lūdz norakstīt bezcerīgos debitoru parādus, – norādīja Andrejs Jankovskis.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma atļaut norakstīt bezcerīgos debitoru parādus 1258,11 eiro (kopumā 10 parādnieki, no kuriem astoņas ir fiziskas personas, kas jau mirušas, savukārt atlikušie divi ir uzņēmumi, no kuriem viena – SIA „Cesvaines kūdra" – jaunie īpašnieki neatzīst parādu, savukārt otrs – SIA „VDempers" – savu darbību ir izbeidzis.
Lēmuma izpildes kontroli nodrošina Dzelzavas pagasta pārvaldes grāmatvedība.
12.09.2017.