Madonas novada pašvaldības jūlija domes sēdē deputāti izskatīja jautājumu par skolēnu autobusu maiņu.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs savus kolēģus domē informēja, ka Šveices konfederācijas valdības finansētā un Valsts reģionālās attīstības aģentūras koordinētā projekta ietvaros Madonas novada pašvaldība ir saņēmusi trīs jaunus autobusus skolēnu pārvadāšanai, no tiem divi 40 vietu Mercedes-Benz Intouro un viens 20 vietu Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI.
– Pašvaldība gan vēlējās trīs 40 vietu autobusus, taču to skaits bija ierobežots, tādēļ mums iedeva divus lielos un vienu mazo autobusu. Tā kā vajadzība pēc lielāka pasažieru autobusa nav mazinājusies, apzinājām iespēju veikt skolēnu autobusa apmaiņu starp kādu no citām pašvaldībām, kura ir saņēmusi 40 vietu autobusu. Aģentūra ziņoja, ka Neretas novada pašvaldība ir ar mieru veikt šādu maiņu. Kopā ar Madonas novada pašvaldības izpilddirektoru Āri Vilšķērstu aizbraucām apskatīt konkrēto autobusu un panācām vienošanos, ka viņi piekrīt to mainīt pret 19 vietu autobusu, kas pašlaik atrodas Kalsnavā. Pēc maiņas 40 vietu autobuss nonāktu Sarkaņu pagasta pārvaldes rīcībā, kuras autobuss ir savu laiku jau nobraucis un ikdienā pasažieru pārpildīts. Kalsnava savukārt vietā saņemtu vienu no četriem 19 vietu VW Crafter autobusiem, ko Madonas novada pašvaldība drīzumā saņems sociālā drošības tīkla pasākumu īstenošanas ietvaros, – informēja Agris Lungevičs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.08.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS