Pagājušās nedēļas beigās beidzot uzsniga ilgi gaidītais sniegs, turklāt vēl tik bagātīgā kārtā, ka, sākoties darba nedēļai, varēji justies laimīgs, ka uz darbu nav jābrauc ne ar autobusu, ne mašīnu, bet vari aizbrist kājām.
Vakar – līdz darbdienas sākumam – galvenās ielas Madonas pilsētā bija iztīrītas, tomēr daudzas šķērsielas, tāpat ietves vēl slīga kupenās. Pie daudzdzīvokļu mājām, jau sākot no svētdienas pievakares, čakli rosījās SIA „Madonas namsaimnieks" sētnieki. Ap dažām mājām, piemēram, Miera ielā 1, pirmdienas rītā bija iztīrīts tā, ka varēja pat dancot. Tomēr sniegs turpināja snigt un puteņot, un, protams, iztīrītie laukumi drīz vien atkal tika aizputināti. Kā pastāstīja SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis, pavisam uzņēmumā pastāvīgā darbā pieņemti 8 sētnieki, kuru pārziņā ir 35 daudzdzīvokļu mājas. Savukārt pie pārējām mājām strādā pašnodarbinātas personas, ar kurām ir noslēgti līgumi.
Jā, pateicoties klimata sasilšanai, tādu sniega daudzumu, kā šajās dienās, sen nebijām piedzīvojuši.
– Mūsu cilvēki, atbrīvojot no sniega ielas un ietves, strādā, spēkus nežēlojot, kā saka, ar visu sirdi un dvēseli. Taču tādam sniega daudzumam mums tehnikas ir par maz, un tā ir arī novecojusi. Lai savāktu tādu sniega daudzumu, nepieciešama daudz jaudīgāka tehnika, – uzskata Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks.
Bet, vaicāts par darbu secību, viņš uzsver, ka no sniega vispirms tiek atbrīvotas ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports – autobusi; tāpat pirmdienas rīta agrumā tehnika tika novirzīta laukumu attīrīšanai pie pilsētas vidusskolām, lai tās būtu pieejamas gan skolotājiem, gan skolēniem un netiktu traucēts mācību process.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto