Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Neapmierina pilsētas noformējums

Redakcija

Autors • 12.12.2011.

Neapmierina pilsētas noformējums
Burtu lielums

Aizpagājušajā nedēļā Madonā tika iedegta lielā svētku egle, Saieta laukumā tika uzstādītas svētku dekorācijas, tai skaitā līdz šim neredzēta – virs ieejas Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkā, taču daži iedzīvotāji „Staram" pauda viedokli, ka rotājumiem ir jābūt ne tikai pilsētas centrā, bet arī pilsētas dzīvojamajos rajonos.

Tika arī pārmests, ka pašvaldība novembrī nebija parūpējusies par valsts svētku noformējumu. To, ka Madonas pilsētā novembrī maz kas liecinājis par Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, novembra domes sēdē atzina arī pašvaldības deputāti.
– Biju priecīga, ka uz Lieldienām pilsētā bija rotājumi, taču pagāja 11. novembris, pēc tam arī 18. novembris, bet to, ka Madonā būtu valsts svētki, sajust nevarēja. Arī pirmā advente pagāja, bet par Ziemassvētkiem vēl nekas neliecina. Iedzīvotāji ikdienā nereti ir nomākti, un viņiem ir nepieciešama šī svētku izjūta. Šoreiz nav runa par to, ka nepieciešami lieli, grezni dekori, taču kaut kādam svētku noformējumam ir jābūt. Kas mūsu bērniem mācīs patriotismu, ja paši svētkos par to nerūpējamies. Pat aizbraucot uz pagastiem, varēja sajust, ka ir svētki, bet ne Madonā, – savu viedokli pauda Vineta Lamberte.


Jāuztic arhitektam

Šim viedoklim pievienojās arī vairāki citi deputāti, un tika meklēti risinājumi, kā novērst šādas situācijas atkārtošanos. Izskanēja versija, ka pilsētas noformēšanu vajadzētu uzticēt Madonas kultūras nama darbiniekiem, taču Madonas novada pašvaldības kultūras darba vadītājs Jānis Kļaviņš norādīja, ka tas gluži nav kultūras darbinieku kompetencē.
– Citos novados un pilsētās tas ir arhitekta un pilsētas dizainera kompetencē. Neesmu saskāries ar praksi, ka to darītu kultūras darbinieks, jo tas tomēr ir mākslinieka uzdevums. Neuzskatu arī, ka šo jautājumu vajadzētu pārāk sarežģīt un rīkot iedzīvotāju aptauju. Labāks risinājums ir uzdot šo darba uzdevumu arhitektam, kura pienākums būs gādāt par to, lai četras reizes gadā pilsētai būtu svētku noformējums, – uzsvēra Jānis Kļaviņš.
Šo ideju atbalstīja arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola.
– Mans ierosinājums ir kādam no novada arhitektiem, kurš šo darbu var veikt, noteikt to kā papildu pienākumu. Ja katrai iestādei tiks uzdots iesaistīties noformēšanā, taču nebūs viena cilvēka, kas šo jautājumu koordinē un izveido tāmi, nebūs arī laba rezultāta. Tādēļ ir jābūt kādam, kurš par šo darbu atbild, – norādīja Daiga Elga Ābola.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.12.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px