Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ne partiju, bet sirdsapziņas mudināti

Redakcija

Autors • 05.11.2007.

Ne partiju, bet sirdsapziņas mudināti
Burtu lielums

Ne partiju, bet sirdsapziņas mudināti, sestdienas rītā uz tautas sapulci Rīgā, Doma laukumā, devās arī madonieši, turklāt ne partiju, bet gan savas sirdsapziņas mudināti. Madonas dzelzceļa stacijas laukumā sastaptie iedzīvotāji bija vienisprātis – pacietības vadzis nu reiz ir lūzis, tāpēc nevar palikt malā stāvētājos un, līdzīgi kā Atmodas gados, ir aktīvi jāpauž sava nostāja.

Noskaņojums mums visiem ir gaišs, esam apņēmības pilni paust savu nostāju. Būs ļoti žēl, ja tautas sapulcē nepiedalīsies un savas valsts iedzīvotājus neuzrunās Valsts prezidents. Uz šo sapulci jau neiet partijas, uz to dodas tauta, kas grib izteikt savu gribu tā, lai to visi dzird. Man liekas, tas nebūtu pareizi, ja prezidents ignorētu šo sapulci, jo viņam ir jādzird, ko saka tauta, jāizjūt tautas noskaņojums, un ne tikai rīdzinieku, bet arī lauku rajonu iedzīvotāju, kuri tāpat ir neapmierināti ar to, kas notiek valstī, valdībā un Saeimā, – vaicāta, ar kādu noskaņojumu dodas uz tautas sapulci Rīgā, atzīmēja Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības priekšsēdētāja Jeuženija Adamoviča. (Šo aicinājumu acīmredzot kaut kādā veidā Valsts prezidents tomēr sadzirdēja – tā vai citādi, bet Valdis Zatlers pēdējā brīdī, jau skatoties tautas sapulces tiešraidi TV, izlēma piedalīties un uzrunāt tautu. – Ž. K.)

– Par to, kas patlaban notiek mūsu valstī, esmu ļoti sašutusi arī es. Piedalījos tautas manifestācijās trešās Atmodas gados, „Baltijas ceļā" un citās tālaika aktivitātēs un tāpēc nodomāju – kamēr vien elpoju, malā nevaru stāvēt arī tagad, ir jādodas uz tautas sapulci Rīgā! Atmodas laikā mēs iestājāmies par Latvijas neatkarību un brīvību, iestājāmies pret komunistiem. Bet pie kā esam nonākuši tagad, kad jāiestājas it kā pret savējiem, pašu ievēlētajiem deputātiem, pret bijušajiem komunistiem un jaunajiem partiju biedriem, kas ne ar ko neatšķiras no tiem, pret ko savulaik cīnījāmies, – uzsvēra Lidija Romanovska.

– Es viennozīmīgi esmu par premjera Aigara Kalvīša un viņa vadītās valdības atkāpšanos, bet, vai atbalstīt Saeimas atlaišanu, es vēl domāju, jo man bail par to, kas nāks vietā. Bail pazaudēt to, ko kādreiz atguvām, – Latvijas neatkarību. Nekas cits mani nebaida. Esmu „Jaunā laika" atbalstītāja jeb, precīzāk sakot, man ir tuvas šīs partijas paustās idejas. Par valdību – no vienas puses, es pat pieļauju, ka tā varētu būt tā saucamā varavīksnes valdība, kad tajā iesaistītu pašas spēcīgākās kandidatūras no visām partijām, tai skaitā kāds spēcīgs ekonomists varētu būt pat no „Saskaņas centra". Manuprāt, Saeimu vēl nevajadzētu atlaist, bet gan pamainīt valdošo koalīciju, – uzskata Vija Judina.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.11.2007.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px