Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nākamgad labiekārtos tirgus laukumu

LAURA KOVTUNA

Autors • 11.07.2016.

Nākamgad labiekārtos tirgus laukumu
Burtu lielums

21. jūnijā Madonas novada pašvaldība nolēma piedalīties nodibinājuma „Madonas novada fonds" izsludinātajā LEADER projektu iesniegumu pieņemšanas 3. kārtas projektu konkursā ar projekta pieteikumu „Tirgus laukuma izbūve Rīgas ielā 2a, Madonā".

Iedzīvotāju vidū šis laukums zināms kā Aivares stādu tirdziņš. Teritorija pieder trim īpašniekiem: diviem komersantiem un daļa – Madonas novada pašvaldībai. Kā informē Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans, ir panākta vienošanās par komersantiem piederošo īpašuma daļu nodošanu pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā, savukārt pašvaldība ar projekta starpniecību kopējo teritoriju labiekārtos. Projekta ietvaros tiks izbūvēts labiekārtots tirgus laukums ar stāvvietām, kur paredzēts organizēt Madonas novada mājražotāju un zemnieku tirdziņu gan ikdienā, gan arī dažādos gadatirgos.
Lai gan plānotie uzlabojumi ilgtermiņā dos pozitīvu rezultātu vietējiem uzņēmējiem un ražotājiem, kā pirms jebkurām pārmaiņām, stādu audzētāji ir satraukušies par nedrošību un neskaidrību, kas saistās ar gaidāmo projektu.
„Par gaidāmo tirgus laukuma labiekārtošanu uzzinājām televīzijas sižetā par zemeņu audzēšanu Madonas novadā, bet mūs neviens neinformēja, kad projekts gaidāms, kāds būs rezultāts. Vasara jau pusē, drīz būs rudens, bet rudenī tieši ir jāiegādājas sēklas, lai varētu izaudzēt stādiņus, ko pavasarī tirgot. Bet vai mums vispār būs iespēja to darīt, ja pavasarī šajā tirgus laukumā sāksies būvdarbi? Tad tieši ir aktīvākā stādu pārdošanas sezona. Tāpat šobrīd vismaz ir jumts virs galvas, vai remontdarbu laikā tas tiks atstāts?" neskaidrības māc stādaudzētājus.
Romāns Hačatrjans, iepazīstināts ar stādaudzētāju jautājumiem, laikrakstam „Stars" skaidroja:
– Būvdarbi patiešām sāksies nākamā gada pavasarī, vasarā, bet tirdziņš netiks pilnībā slēgts, jo, līdzīgi kā ceļu remontā, laukums tiks rekonstruēts pa daļām. Kamēr vienā pusē notiks remontdarbi, tirgoties varēs otrā pusē, tādēļ, domāju, tirgotājiem nebūs liegta iespēja tirgoties. Kādā brīdī nebūs nojumes, kamēr tā tiks atjaunota, bet pašā tirgū tirgošanās neapstāsies. Nojumi centīsimies saglabāt, projektā ir ierakstīta tās atjaunošana, nomaiņa. Jā, tās būs nelielas neērtības, bet pēc remontdarbiem tirdziņš būs kļuvis plašāks, tirgotājiem un apmeklētājiem ērtāks. Tas ir atkarīgs no pašiem ražotājiem, kas turpmāk labiekārtotajā tirgus laukumā tiks piedāvāts. Centīsimies piesaistīt vairāk ražotāju. Ceram, ka līdz ar labiekārtošanu, kad vairs nebūs putekļu un dubļu, tirdziņš kļūs piemērots arī pārtikas tirgošanai un amatnieku darinājumiem. Plānots, ka arī gadatirgu turpmāk rīkosim šajā vietā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px