Madonas mūzikas skolas vēsturē šis gads iezīmēsies kā laiks, kurā Madonas novada pašvaldības domes deputāti pieņēma lēmumu piešķirt Madonas mūzikas skolai nosaukumu „Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola".
Kāpēc Madonas mūzikas skola ir nosaukta tieši komponista Jāņa Norviļa vārdā, komentēt lūdzu šī priekšlikuma autoru, Madonas mūzikas skolas direktoru Arti Kumsāru.
– Mums Latvijā ir izveidojusies tradīcija – mūzikas skolām dot komponistu vārdus. Tā, Mūzikas akadēmija jeb Konservatorija ir nosaukta Jāzepa Vītola vārdā, Liepājā ir Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskola, Rēzeknē – Jāņa Ivanova, Rīgā – Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Valkā – Jāņa Cimzes, Līvānos – Jēkaba Graubiņa, Jēkabpilī – Arvīda Žilinska, Aizkrauklē – Pētera Barisona, Madlienā – Kārļa Kažociņa, Cēsīs – Alfrēda Kalniņa, tāpat komponistu vārdus ir izvēlējušās arī citas mūzikas skolas. Bez nosaukuma Latvijā ir tikai dažas mūzikas vidusskolas, tai skaitā to vidū līdz šim bija arī Madonas mūzikas skola.
Ņemot vērā, ka Madonas mūzikas skola atrodas Madonas novadā, gandrīz var teikt, ka tuvumā lielāka komponista par Norvili mums nav, jo viņam ir ap 385 dziesmas, tai skaitā „Daugav's abas malas mūžam nesadalās", par ko vien viņa vārdu var izvēlēties mūzikas skolas nosaukumā. Viņam ir arī citi pazīstami skaņdarbi. Viņa mūzika ir izmantota filmā „Zvejnieka dēls". Viņš ir liels tautas dziesmu apdarinātājs, un tagad Jāņa Norviļa vārds ir iemūžināts arī Madonas mūzikas skolas nosaukumā, – uzsvēra Madonas mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs.
Jāpiebilst, ka šī ideja nav nākusi pēkšņi – tā pirmoreiz tika izvirzīta pirms vairākiem gadiem un par to bija rakstīts arī laikrakstā „Stars".
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto