Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Maratons beidzas ar neakceptētu līgumu

Redakcija

Autors • 22.04.2009.

Burtu lielums

Aizvakar notika Madonas pilsētas ārkārtas domes sēde, kurā tika izskatīti vairāki jautājumi. Taču svarīgākais no tiem, nenoliedzami, bija lēmuma pieņemšana attiecībā uz SIA „Madonas bio enerģija" un SIA „Madonas siltums" līguma par siltumenerģijas uzkarsēta ūdens veidā piegādi centralizētās siltumapgādes sistēmas vajadzībām projektu.

Pirms tam līguma projekts, piedaloties arī Madonas pilsētas iedzīvotājiem Jeuženijai Adamovičai, Marijai Miglonei, Robertam Zīmelim, Andrim Ozoliņam un citiem, detalizēti tika izskatīts domes finanšu un attīstības komitejas sēdē. Vēlreiz tika pārrunāti līguma projektā iekļautie punkti, raisījās diskusijas gan par koģenerācijas stacijā paredzamo tehnoloģiju, vai tā ir visefektīvākā un Latvijas apstākļiem piemērotākā, ja jau vēl nekur citur Baltijā tā netiek izmantota, gan par soda sankcijām un to, kurš no punktiem „zem sitiena" vairāk noliek ražotāju – SIA „Madonas bio enerģija", bet kurš – SIA „Madonas siltums", gan citiem iecerētā projekta aspektiem, plusiem un mīnusiem.
Domas dalījās, bet argumenti galvenokārt tika minēti tie paši, kas izskanēja iepriekšējās darba grupas sanāksmēs un tika akcentēti arī vairākās „Stara" publikācijās, kuros savu viedokli pauda gan SIA „Madonas bio enerģija" valdes priekšsēdētājs Andris Dombrovskis, gan SIA „Madonas siltums" pārstāvis – galvenais inženieris Ivars Grandāns, gan iedzīvotāji.

Līguma projekts salīdzinājumā ar pirmo variantu, kas akceptēšanai deputātiem tika piedāvāts domes sēdē 26. martā, ir būtiski mainījies. Pēc kaismīgām stundu garām diskusijām darba grupas sanāksmēs ir tapis, kā domes ārkārtas sēdē atzina Madonas pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters, liberāls līguma projekts – cik vien liberāls šāds līgums vispār varot būt, turklāt to lauzt arī varēšot ļoti viegli, bez jebkādām problēmām.

Tomēr, neraugoties uz veiktajiem uzlabojumiem, maratons, piecās darba grupu sanāksmēs uzklausot un ņemot vērā ieinteresēto pušu, iedzīvotāju pārstāvju un deputātu viedokļus un priekšlikumus, lielāko daļu no tiem iekļaujot projekta tekstā, ir beidzies ar domes neakceptētu līgumu.

„Par" lēmumu akceptēt SIA „Madonas bio enerģija" un SIA „Madonas siltums" līguma „Par siltumenerģijas uzkarsētā ūdens veidā piegādi centralizētās siltumapgādes sistēmas vajadzībām" projektu balsoja četri deputāti (Andrejs Ceļapīters, Marita Kazakeviča, Vanda Maderniece un Uldis Lielvalodis), „pret" – trīs deputāti (Valentīns Rakstiņš, Andris Sakne un Ivars Pudāns), bet „atturējās" četri deputāti (Daiga Elga Ābola, Bruno Kokars, Gundars Riekstiņš un Indulis Zvirgzdiņš), līdz ar to lēmums netika pieņemts.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px