Otrdien, 19. februārī, notika gan Madonas novada pašvaldības finanšu un attīstības komitejas sēde, gan domes ārkārtas sēde.
Kā pastāstīja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, finanšu un attīstības komitejas sēdē tika izskatīti vairāk nekā 65 jautājumi, bet galīgais lēmums lielākajā daļā no tiem tiks pieņemts domes kārtējā sēdē, kas ieplānota 28. februārī. Pēc domes finanšu un attīstības komitejas sēdes, kurā tika izskatīts Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāja Elmāra Vaska iesniegums par atbrīvošanu no amata, kļuva skaidrs, ka Dzelzavas pagastā mainīsies pārvaldes vadītājs.
– Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus līdz pat gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām varētu pildīt Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. Vismaz mums tāda doma ir, un tā esam vienojušies, ka jautājuma izlemšana par nākamo Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāju ir jāatstāj jaunajam novada domes sastāvam, lai nākamais pārvaldes vadītājs uzticības kredītu saņemtu jau no jaunā deputātu korpusa, – uzsver Andrejs Ceļapīters.
Viņš atzīst, ka, ieceļot Aigaru Šķēlu par Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāja p. i., ir ņemts vērā, ka attālums starp Ošupes un Dzelzavas pagastu ir paliels, bet – no otras puses – Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs A. Šķēls ir jau parādījis, ka spēj veiksmīgi veikt uzticētos pienākumus abās pārvaldēs.
Savukārt vaicāts, vai nākotnē ir iespējams arī šāds notikumu pavērsiens, kad vairāku pagastu pārvalžu vadība varētu tikt uzticēta vienam cilvēkam, Madonas novada domes priekšsēdētājs norāda, ka apspriests tas nav, lai gan izskan dažādas domas.
– Latvijā šai ziņā ir dažādi risinājumi, it sevišķi lielajos novados, kur viena pārvaldes vadītāja pārraudzībā ir ne tikai divi, bet pat vairāki pagasti. Arī Varakļānu novadā pēc 2009. gada pašvaldību vēlēšanām Murmastienes un Varakļānu pagastā ir viens pagasta pārvaldes vadītājs. Vai kaut kas nākotnē mainīsies Madonas novadā, tas arī būs jaunā deputātu sasaukuma jautājums, bet mana pārliecība – mēs nedrīkstam noplicināt pagastu teritorijas un atstāt tās bez sava atbildīgā saimnieka viedokļa. Pagasta pārvaldes vadītājs taču ir tas, kas atbild par konkrēto teritoriju un aizstāv pagasta, tā iedzīvotāju intereses, sagatavo informāciju, lēmumu projektus izskatīšanai domes sēdē. Tad jau drīzāk varētu mēģināt mazināt budžeta izdevumus citās sadaļās, bet atstāt pagastu bez vietējā pārvaldnieka, manuprāt, gan nevajadzētu, – uzskata Andrejs Ceļapīters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.02.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA