Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madoniešu interese bija liela

Redakcija

Autors • 12.12.2007.

Madoniešu interese bija liela
Burtu lielums

Aizvakar Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē Madonas pilsētas domes vadītāji, deputāti un komunālās saimniecības un ūdenssaimniecības pašvaldību uzņēmumu vadītāji tikās ar iedzīvotājiem.

Apmeklētāju bija daudz. Vispirms klātesošos ar nelielu priekšnesumu iepriecināja mūzikas skolas audzēkņi. Pēc tam sākās galvenā saruna, ko ievadīja Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un izpilddirektors Āris Vilšķērsts. Viņi aicināja iedzīvotājus izteikt savas domas par Madonas pilsētas apsaimniekošanas problēmām. Šoreiz galvenie ziņotāji bija akciju sabiedrības "Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks, SIA "Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis un SIA "Madonas namsaimnieks" rīkotājdirektors Guntars Dzenis. Kopā ar viņiem bija arī šo uzņēmumu speciālisti.

Runātāji raksturoja savu uzņēmumu darbu. Pašvaldību akciju sabiedrības "Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks, piemēram, atgādināja, ka kopš 1995. gada, kad izveidoja šo uzņēmumu, uzlabota ūdens piegāde pilsētā un nodrošināta kanalizācijas sistēma, izmantojot Eiropas Savienības fondu un valsts investīcijas, kā arī pašu finanšu līdzekļus. Uzlabota un rekonstruēta arī ūdensvadu sistēma, kā rezultātā ievērojami samazinājies ūdens zudums – no 35 procentiem līdz 18. Pēdējo gadu rekonstrukcijas rezultātā ierīkotas ūdens bioloģiskās attīrīšanas ierīces, ūdens atdzelžošanas iekārtas un daudz kas cits. Madonieši gan paši visu to jau labi zina, jo akciju sabiedrības "Madonas ūdens" pakalpojumus saņem 79 procenti iedzīvotāju, 19 budžeta un 150 komerciestādes. Viņus vairāk satrauc koeficientu izmantošana, aprēķinot samaksu par patērēto ūdeni.

SIA "Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis plaši raksturoja sava uzņēmuma darbu, stāstīdams gan par ražošanas apjomu, gan veikto un vēl gaidāmo katlumāju rekonstrukciju, gan siltumtrašu atjaunošanu.

SIA "Madonas namsaimnieks" rīkotājdirektors Guntars Dzenis savu runu sāka ar namu apsaimniekošanas problēmām, atgādinot, ka viņa vadītajam uzņēmumam atšķirībā no citiem nav monopolstāvokļa šajā jomā – namus var apsaimniekot arī citi uzņēmumi, arī daudzstāvu namu iedzīvotāji paši. Guntars Dzenis klātesošajiem vēlreiz atgādināja, ka māju apsaimniekošanas nauda tiek precīzi uzskaitīta un to izmanto tikai pēc pašu dzīvokļu īpašnieku ieskatiem. G. Dzenis bija vienīgais no klātesošajiem pašvaldības uzņēmumu vadītājiem, kas saņēma uzslavu no kādas Rūpniecības ielas mājas iedzīvotājas par labi veikto remontu.

Klausoties pašvaldību uzņēmumu vadītāju stāstīto, varēja likties, ka Madonas komunālajā un ūdens saimniecībā viss ir vislabākajā kārtībā. Iedzīvotājiem tomēr bija daudz jautājumu, brīžiem likās, ka zālē nav neviena klausītāja, ir tikai runātāji. Par iedzīvotājiem neskaidrajiem jautājumiem lasīsit kādā no nākamajiem "Stara" numuriem.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px