27. septembrī Madonas pilsētā vairāk nekā 10 vietās – gan pie privātmājām, gan daudzdzīvokļu namu kvartālos – tika uzstādīti konteineri ar uzrakstiem „Dalītie atkritumi" un „Stikls", līdz ar to madoniešiem pavērās iespēja atkal šķirot atkritumos, līdzīgi, kā tas, pateicoties Latvijas Zaļā punkta aktivitātēm un uzstādītajiem vairākiem dzeltenajiem konteineriem, bija pirms dažiem gadiem. Tagad gan jāņem vērā, ka dalīto atkritumu konteineri ir citā krāsā – zilā („Dalītie atkritumi") un zaļā („Stikls").
Pamazām piepildās
Kopš dalīto atkritumu konteineru uzstādīšanas ir pagājušas aptuveni divarpus nedēļas. Tie, kā, apbraukājot konteineru laukumus, secināja „Stara" žurnālisti, pamazām pildās. Priecē, ka vismaz daļa madoniešu labprāt izmanto šo iespēju un šķiro atkritumus. Vairāki aptaujātie iedzīvotāji pat aicināja SIA „Madonas namsaimnieks" vadību iegādāties vismaz vēl dažus dalīto atkritumu savākšanas konteinerus, lai to pārklājums daudzdzīvokļu māju pagalmos būtu blīvāks. Daži lūdza noskaidrot, cik bieži tiks izvesti dalīto atkritumu konteineri.
Sarunā SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns vispirms uzteica apzinīgāko Madonas pilsētas un novada pagastu iedzīvotāju daļu, kas šķiro atkritumus.
– Dalīto atkritumu konteineri pamazām tiek piepildīti. Šodien, 15. oktobrī, apbraukājām konteineru laukumus un vizuāli novērtējām situāciju. Dažviet konteineri ir gandrīz jau piepildīti, citviet – vēl patukši. Tie tiks izvesti atkarībā no to piepildījuma, – informēja Osvalds Lucāns. Vienlaikus viņš vērsa uzmanību, ka ne visi ir izpratuši dalīto atkritumu konteineru nozīmi un to konkrēto pielietojumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.10.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto