Otrdien Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta izstāde „Madonai 85 un vairāk…", kas tās apmeklētājiem sniegs iespēju paraudzīties uz Madonas pilsētu un tās raksturīgākajām vietām un ēkām caur vēstures prizmu.
Kaut arī izstādes nosaukumā likts Madonas vārds, tās atklāšana vairāk tomēr saistījās ar Madonas slimnīcu, jo šajā dienā – 15. martā – tā atzīmēja 80 gadu jubileju. Izstādes atklāšanas pasākuma vadītājas Māras Gaidules lasītie raksti no „Madonas Vēstīm", kas publicēti pagājušā gadsimta 30. gados, atklāja, ka jau tolaik veselības aprūpes tematika madoniešiem bija nozīmīga un daudzi jautājumi, problēmas, ar ko saskaramies mūsdienās, bija aktuālas arī pirms 70-80 gadiem.
Izstādes atklāšanā ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos priecēja Madonas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Par ieguldījumu slimnīcas izveidē tika arī sveikti vairāki slimnīcas darbinieki.
SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars uz izstādes atklāšanu sanākušos viesus ar fotogrāfiju palīdzību izveda cauri slimnīcas 80 gadu ilgajai vēsturei – sākot no ēkas Blaumaņa ielā 18, kur 1931. gadā atradās pirmā Madonas slimnīca, līdz rekonstruētajai slimnīcas ēkai Rūpniecības ielā 38. Fotogrāfijās bija redzams, kā šajos gados slimnīca par spīti dažādiem finansiāliem un politiskiem satricinājumiem ir augusi un nostiprinājusies, gūstot arī iedzīvotāju atzinību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto