Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības 2008. gada 7. janvāra valdes sēdes rezolūcija

Redakcija

Autors • 11.01.2008.

Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības 2008. gada 7. janvāra valdes sēdes rezolūcija
Burtu lielums

Laikrakstam "Stars"
Madonas pilsētas domei
AS "Madonas ūdens" valdei
un padomei

1. Atkārtoti lūgt Madonas pilsētas domi (iepriekš 14.09.2005.) rast iespēju organizēt elementāras apmācības daudzdzīvokļu māju pārstāvjiem apgūt zināšanas un praktiskas iemaņas par māju siltummezglu darbību, tā radot katrai mājai iespēju izmantot siltumu pēc reālajām vajadzībām (neturot atvērtus logus, izslēdzot iespēju applaucēties ar verdošu ūdeni) un maksāt par to pēc reāli izmantotā daudzuma, tā radot iedzīvotājiem iespēju regulēt savus maksājumus.

2. Akciju sabiedrībai "Madonas ūdens" nekavējoties pārtraukt nelikumīgās darbības ūdens starpības koeficientu aprēķināšanā un iekasēšanā no privatizēto dzīvokļu īpašniekiem māju kopējo skaitītāju un dzīvokļu skaitītāju rādījumu nesakritības gadījumos, jo:

2.1. Tas neatbilst pastāvošajai LR likumdošanai un māju apsaimniekošanas koplīgumiem.

2.2. Ar 01.01.2008. tiek pielietots 1 kubikmetra ūdens un kanalizācijas tarifs Ls 1,34, kur šajā tarifā ir iekļauti visi ūdens zudumi – gan trasēs, gan mājās (skat. AS "Madonas ūdens" padomes skaidrojumu laikrakstā "Stars" 2005. gada 6. oktobrī). Bez tam, zudumi trasēs samazinājušies no 45%, kas iekļauti šinī tarifā, uz 15%, kas redzams tālākās attīstības plānā, to prezentējot Madonas iedzīvotājiem 2007. gada decembrī.
Skaidrojums

3. AS "Madonas ūdens" nepiemērot LR Ministru kabineta noteikumus Nr. 999 no 12.12.2006. "Kārtība, kādā dzīvojamās telpas īrnieks un izīrētājs norēķinās ar pakalpojumu sniedzēju par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu", kas attiecas tikai uz īres dzīvokļiem (neprivatizētajiem) un tikai tad, ja par pakalpojumu norēķinās izīrētājs (apsaimniekotājs) – uz privatizēto dzīvokļu īpašniekiem, jo viņu attiecības ar apsaimniekotāju regulē likums "Par dzīvokļa īpašumu", bet ar pakalpojumu sniedzējiem – savstarpējais līgums.
Tā kā Madonā neviens daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs (izņemot kooperatīvu "Trīs mājas") neaprēķina un neiekasē no dzīvokļu īpašniekiem komunālos pakalpojumus, t. sk. par ūdeni un kanalizāciju, un arī nenorēķinās ar šo pakalpojumu sniedzējiem (tā noteikts koplīgumos un līgumos), bet to dara paši dzīvokļu īpašnieki, slēdzot savstarpējos līgumus ar pakalpojumu sniedzējiem, māju apsaimniekotājiem nav tiesību iejaukties šo līgumu ievērošanā un izpildē, bet, ja pakalpojumu sniedzējam rodas kādas nesakritības pakalpojumu apmēros vai norēķinos par tiem, viņiem ir visas tiesības (kas paredzēts arī savstarpējos līgumos) pārbaudīt dzīvokļos ūdens mērītājus vai citas komunikācijas, lai konstatētu un novērstu starpību.

4. Atkārtoti lūgt AS "Madonas ūdens" padomi (iepriekš 14.09.2005.):

4.1. Tomēr pārbaudīt uzņēmuma ūdens un kanalizācijas tarifu aprēķinus ar tajos iekļautajiem 45% ūdens zudumiem, kas tika iesniegti Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulatoram 2003. gadā un kurš tos apstiprinājis 22.12. 2003. g., atstājot uzņēmuma aprēķinātos Ls 1,34 par 1 kubikmetra ūdens un kanalizācijas pakalpojumu (tā apstiprinot savu kompetenci un godaprātu aprēķinu pārbaudēs), par šo zudumu faktiskajiem daudzumiem un rašanās vietām, publicējot aprēķinus laikrakstā "Stars".

4.2. Izvērtēt AS "Madonas ūdens" speciālistu kompetenci tarifu aprēķināšanā un to pārbaudē, kā arī uzņēmuma faktisko finansiālo stāvokli (arī pašreizējo) un tā iespējas, paredzot Ls 1,34 par 1 kubikmetru pakalpojuma jau četrus gadus iepriekš.

5. Madonas pilsētas domei izvērtēt pašvaldības uzņēmuma AS "Madonas ūdens" (kur visas akcijas pieder pašvaldībai) nepieciešamību akciju sabiedrības statusā, ar valdi un trim padomes locekļiem, saņemot valstī noteikto minimālo darba algu katrs (uz iedzīvotāju rēķina) par piedalīšanos reizi mēnesī padomes sēdēs, kur viņu darbība pilsētas iedzīvotāju maksājumu "nastu" neatvieglo, bet vēl palielina, kā arī ņemot vērā valstī pasludināto taupības režīmu.

6. Pašvaldības uzņēmumam SIA "Madonas siltums" nodrošināt mājās pienākošo siltumu ne mazāk kā 75o un nepieciešamo spiedienu trasēs, lai nebojātu māju īpašumu – siltummezglu vārstus – un tie nebūtu jāmaina ik pēc gada no māju apsaimniekošanas līdzekļiem, pretējā gadījumā mājas būs tiesīgas pieprasīt vārstu nomaiņu no uzņēmuma līdzekļiem.

7. Madonas pilsētas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – beidzot saprast, ka tie laiki sen pagājuši, kad par cilvēku domāja un viņa vietā visu izdarīja valsts vai pašvaldība. Iesaistieties visi, nevis ceriet tikai uz vienu cilvēku – mājas vecāko vai apsaimniekotāju, tad tie nebūs jānosoda, ka mājai nekas nav izdarīts vai daudz jāmaksā par apkuri un citiem komunālajiem maksājumiem.

Par veiktajiem pasākumiem šīs rezolūcijas lūgumu un prasību izpildē lūdzam (šoreiz konkrēti, nevis formāli) informēt iedzīvotājus ar laikraksta "Stars" starpniecību.

Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības valdes vārdā – protokoliste, valdes locekle
L. SPIRĢE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px