Ziema ir tumšākais gadalaiks, un arī ar milzīgām sniega kupenām šogad netiekam lutināti, toties šajā tumšajā laikā svinam Ziemassvētkus un gadumiju, kam par godu izrotājam mūsu mājas un uzņēmumus.
Prieks ir par katru logā ieliktu svečturi, kas rada svētku noskaņu, taču īpašu pateicību vēlos izteikt ikvienam, kas īpaši piedomājis par sava nama svētku noformējumu, tādējādi priecējot visu garāmgājēju acis un sirdis.
Spuldzīšu virtenes gar jumta vai sētas malu, lāsojošas gaismiņas apstādījumos un dzīvžogā, dažādi gaismas ķermeņi logos, pagalmos izrotātas eglītes: noformējumu katrs veido pēc savas gaumes un iespējām, tomēr mani priecēja dažu saimnieku izdoma un oriģinalitāte. Gaujas ielā 16 karoga mastā paceltā Ziemassvētku zvaigzne – eglīte. Mēnestiņš un ziemeļbriedis ar kamanām Lazdonas ielā 34.
Arī par Ziemassvētku noformējumu runājot, ir spēkā vecā, labā patiesība, ka ne vienmēr kvantitāte nozīmē kvalitāti. Ne vienmēr ir skaisti, ja izliekam ārā visas mājā vai veikalā atrodamās lampiņas, kur viena virtene spīd, cita mirguļo, „raustās". Kā saka mākslinieku aprindās: „Svarīgi – ieturēt stilu."
Jo īpaši šogad gribētos uzteikt Gravas ielā 8 un Kalna ielā 12 dzīvojamo namu saimniekus, kam ēkas un teritorijas izgaismojuma vienoto stilu, manuprāt, izdevies ieturēt visprecīzāk. Protams, ikvienu ir priecējuši arī ēku izgaismojumi Skolas ielā 38, Mārtiņa ielā 9, Ozolu ielā 8, Ceriņu ielā 7 un 22, Daugavas ielā 6, Gaujas ielā 11 un 29, Kalna ielā 5 un 26a, Ziedu ielā 8 un 10, Meža ielā 20, Liepājas ielā 17 un Rīgas ielā 33.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.01.2008.
Autore: JĀNIS LIEPIŅŠ
Madonas pilsētas galvenais arhitekts