Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas mūzikas skolai – 70

LĪGA REINSONE, J. Norviļa Madonas mūzikas skolas skolotāja

Autors • 24.11.2015.

Madonas mūzikas skolai – 70
Burtu lielums

Septiņdesmit gadu… Maz vai daudz? Ja runājam par cilvēku – jā, jo par jaunu tā kā vairs nevarētu saukt. Runājot par skolām – tur gan valda "mūžīgā jaunība". Ja vien to varētu attiecināt uz skolotāju kolektīvu.

Skolas ilggadējie direktori ir bijuši četri: skolas dibinātājs un pirmais direktors Jānis Stabulnieks, tad Jānis Beitiks (1958-1968), Pēteris Rudzītis (1968-1976) un Artis Kumsārs, kas vislielāko savas dzīves daļu ziedojis mūzikas skolai, pilsētas kultūras dzīvei un Latvijas mūzikas skolu pastāvēšanai – 35 gadu garumā (1976-2011). Ar milzīgu interesi sekodams savas dzīves laika kultūras un mūzikas notikumiem, Artis Kumsārs neatlaidīgi cēla saulītē padomju gados dziļi pagrabu velvēs ieslēgtās latviešu mūzikas mākslas vērtības: Latviešu mūzikas svētku organizēšana, latviešu mūzikas nošu materiālu vākšana skolas bibliotēkai un darbošanās folkloras laukā. Ar pilnu jaudu Latviešu mūzikas svētku organizēšanā, sagatavošanā nu jau četrus gadus turpina jaunais mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs.
Mūsu audzēkņiem ir teicami panākumi zonālajos un republikas konkursos, kā piemēru minot šīs vasaras skolēnu Dziesmu svētkus: mūzikas skolas korim (vad. Ija Voiniča) – Zelta diploms, simfoniskajam orķestrim (vad. Mārtiņš Bergs) –
l pakāpes diploms ar izcilību (kolektīvs pēc skates rezultātiem šobrīd ir labākais simfoniskais orķestris valstī), pūtēju orķestrim (vad. Arturs Kloppe) – l pakāpes diploms ar izcilību. Un tas viss, pateicoties skolotāju mūžīgajai neatlaidībai, nežēlojot stundas darbam ar bērniem, jo skolā nekad nav bijis traucējošais "stingrās rokas" vadības stils. Skolas mācību darbā liela uzmanība pievērsta kolektīvajai muzicēšanai un ansambļu spēlei. Direktora M. Berga jaunievedums – muzicēšana ar orķestri. Katras nodaļas (pianistu, pūtēju, akordeona, kokles un kora klases) audzēkņu savstarpējā konkursā tiek izvirzīti audzēkņi, kuri spēlē ar skolas simfonisko orķestri, kurā savukārt labākajiem tiek dota iespēja koncertēt ar Vidzemes augstienes kamerorķestri.
Skolas vārds ir iegājis starptautiskajā apritē, rīkojot pianistu konkursus, veltītus mūsu novadniekam, komponistam Jānim Norvilim, kura vārdā nosaukta skola. Konkursa iniciatore un organizatore ir klavieru nodaļas vadītāja Ilze Tomsone.
Sagaidot jubileju, neiztikt bez ieskaņu koncertiem. Taču paši nozīmīgākie jubilejas pasākumi būs 28. novembrī: reģistrēšanās no pulksten 12, pulksten 13 Arta Kumsāra piemiņas vietas atklāšana Vistiņlejas kapos, pulksten 16 – jubilejas svinīgais pasākums Madonas kultūras namā. Laipni aicināti visi interesenti!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px