Jāņa Simsona Madonas mākslas skola un skolas atbalsta biedrība 10. oktobrī pulksten 17 aicina skolas bijušos un esošos audzēkņus, pedagogus, darbiniekus, atbalstītājus un draugus uz Madonas kultūras namu, kur notiks mācību iestādes jubilejas pasākums „Gaismas aicinājums".
Skola dibināta 1975. gadā kā Madonas bērnu mākslas skola un pirmā šāda veida mācību iestāde Latvijā.
Šobrīd mācību iestāde nes tās pirmā direktora Jāņa Simsona vārdu, tāpēc pagājušo gadu uzsākām ar Jāņa Simsona gleznu un dzejoļu kataloga „Mūžības Ceļinieks" izdošanu un prezentāciju Madonas muzejā. Atkārtoti publicējot Jāņa Simsona gleznas un dzejoļus, vēlējāmies vairāk iepazīstināt sabiedrību, skolas audzēkņus ar skolas dibinātāja personību un darbiem. Gada laikā esam atjaunojuši skolas logo, karogu un ieguvuši skolas himnu.
Gatavojoties jubilejas pasākumam, esam piedalījušies dažādos projektu konkursos, meklējuši finansējumu, lai īstenotu iecerētos darbus un aktivitātes. Ar Madonas novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu konkursā iegūto finansiālo atbalstu ierakstīta skolas himna. Tai ir Jāņa Simsona vārdi, Raimonda Lapkaša mūzika, dziesmu iedziedājusi Jete Strazdiņa, ierakstu veicis Edmunds Vestmanis. Ieraksts papildināts ar VKKF projektā atbalstīto aktivitāti – animācijas darbnīcu un filmas izveidi.
Animācijas filmiņu kopā ar animatori Daci Liepu izveidoja mākslas skolas skolotāji un audzēkņi. Skolotāji Danute Vēze, Vija Toča, Māris Karlsons iedvesmoja un iedrošināja audzēkņus ilustrēt Jāņa Simsona dzejoli, kas izvēlēts par teksta materiālu ierakstītajai dziesmai.
Ar VKKF atbalstu operators Kārlis Kumsārs kopā ar žurnālisti Inesi Elsiņu uzfilmējuši vairākas intervijas, skolotāju, direktoru atmiņas par skolu. Tās šobrīd tiek montētas vienotā filmā. Uzfilmēto varēs aplūkot arī sestdien skolas jubilejas pasākumā.
No 26. septembra līdz 25. oktobrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma izstāde „Skolas noslēguma darbi 1979.-2015.". Muzejā zem viena jumta vienkopus satikušies 36 izlaidumi, četri gadu desmiti un audzēkņu darbi. Esam iecerējuši darbus nofotografēt un izstādes noslēgumā atdot darbu autoriem uz mājām.
Jubilejas pasākumā gaidām bijušos skolotājus, darbiniekus, skolas tagadējos audzēkņus kopā ar vecākiem, skolas absolventus, atbalstītājus, draugus.
Vakara gaitā atšķirsim skolas vēstures lappuses, kas kopskaitā šogad ir 40. Domāju, tas ir labs skaitlis, jo skolas dzīvei jau ir vēsture, ir pagātne, pieredze, ir tagadne un nākotne, ko saskatām jaunajā paaudzē. Skolā strādā daudzi tās absolventi: Māris Karlsons, Vija Toča, Kristīne Šulce, Iluta Bistrova, Aiva Titova, Monta Cimdiņa. Mēs visi pazīstam daudzus iepriekšējo gadu skolotājus, ir saglabājušās labas un draudzīgas atmiņas, līdz ar to esam sasaistīti kopīgā pavedienā, visiem ir vienotas saknes, un ceru, ka tas nākotnē mūs veidos par stipru ģimeni, jo mums taču ir viens mērķis – turpināt attīstīt, pilnveidot jaunos Madonas talantus, sniegt zināšanas, iedvesmot, parādīt radošuma iespējas.
Skolēnu šogad ir daudz, skolu apmeklē 140 audzēkņi, sagatavošanas grupu – 20 bērni. Sestdien Madonas kultūras namā gaidīsim visus interesentus. Vakaru skanīgu darīs pasākuma īpašais viesis Valters Frīdenbergs no grupas „Putnu balle", jauneklīgu, dzirkstošu un interesantu svētku vakara programmu izveidojusi režisore Inese Zīle kopā ar improvizācijas teātra „Pilnpiens" audzēkņiem. Par skatuves dekorācijām un scenogrāfiju padomājuši skolas darbinieki Arturs Krūmiņš, mākslinieks Imants Spridzāns, skolotāja Danute Vēze.
Kultūras namā būs apskatāms projekta „Pirksti" noslēgums – Madonas Jauniešu dienā izveidotie roku atlējumi ģipsī un videoprojekcija „Rokas", ko veido jaunā fotogrāfe, Madonas Valsts ģimnāzijas skolniece Laima Kalniņa.
Svētkus gaidot, esam sakārtojuši daudzas skolas mācību telpas, kā lielākais ieguldījums nākotnē uzskatāms 2014. gadā ēkai pilnībā nomainītais jumts. Ar VKKF fonda un SIA „Cemex" atbalstu pilnveidota datorgrafikas mācību priekšmeta materiāli tehniskā bāze, esam iegādājušies lielformāta printeri un datoru. Ar bankas Swedbank atbalstu skolas bibliotēka papildināta ar jaunām grāmatām.
Esmu gandarīta, ka šoruden ar Madonas novada pašvaldības, SIA „Cemex" un AS „Latvijas valsts meži" atbalstu sakārtota iestādes apkārtnes teritorija, izveidota atbalsta siena ar skolas nosaukumu. Daudzus gadus teritoriju nožogoja stiepļu žogs un savu laiku nokalpojušie krūmi, šogad pieņēmām izšķirošo lēmumu un uzsākām žoga un krūmu demontāžu. Nedēļas laikā plānojam pabeigt atbalsta sienas izveidi līdz ar vairāku košumkrūmu un stādu iestādīšanu.
Tikām izvēlēti par vietu, kur šogad iestādīts vispasaules miera koks – ziemassvētku eglīte. Īpašs paldies pilsētas īpašumu uzturēšanas dienestam, Guntim Ķeverim, Gitai Lucei, vides arhitektei Agnesei Silupai.
Izglītojot prātu, mums vienmēr jāatceras arī par sirdi. Domāju, ka mākslas skolas skolotāju kolektīvs 40 gadu garumā skolojis sirdsgudrus, radošus, gaišus cilvēkus, vispusīgas personības. Zinu, ka skolas gados saņemtā gaisma, siltums, viesmīlība, zināšanas, draudzība ir veidojusi mājīgas atmiņas, kurās atgriezties dzīves dažādākajos brīžos.
Ļoti priecātos, ja bijušie absolventi biežāk iegrieztos mākslas skolā un ar kopīgām idejām, priekšlikumiem, projektiem mēs varētu pilnveidot Madonas pilsētu ar jauniem mākslas darbiem, interesantiem objektiem.