Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonas kapos valda postaža

Redakcija

Autors • 20.08.2010.

Madonas kapos valda postaža
Burtu lielums

Trešdien redakcijā satraukta iegriezās kāda madoniete, kas bija izmisusi par redzēto Madonas kapsētā.

Tā kā sieviete ir sirds slimniece un emocijas par redzēto piederīgo atdusas vietā teju lauza sirmgalves sirdi, devāmies kopā ar viņu uz Madonas pilsētas kapiem apskatīt, kas kundzi tik nežēlīgi satraucis.

— Pēc postošās vētras 8. augustā manu piederīgo kapu vietā nebija nolauzts ne zariņš — viss bija kā līdz šim, — stāstīja madoniete. — Koki bija apgāzti nedaudz tālāk. Kad atnācu savējos apciemot šodien (18. augustā. — Aut.), kapu kalniņā sagaidīja absolūta postaža. Ko šādā situācijā lai dara viens vecs cilvēks — neko. Man tikai nav saprotams un pieņemams šāds vandalisms. Kapos atdusas vīrs, meitiņa, tante — vairāk neviena šai pasaulē man nav, diemžēl izpostītās kapa vietas saviem spēkiem atjaunot nevarēšu, — ar sāpēm un sašutumu pauda madoniete.

Sazinoties ar kapu pārzini Airu Janovsku, uzzināju, ka vētrā nolauztos kokus Madonas pilsētas kapos izzāģē brigāde no Jēkabpils. „Zāģētāji laiž lejā kokus, pēc tam mūsējie visu savāks. Jēkabpiliešiem bija dots uzdevums nozāģēt bīstamos kokus, diemžēl daudzi laukumi pēc tā ir līdzīgā skatā kā minētais. Ar simtlatnieku palīdzību tos pakāpeniski sakārtosim.”  

Komentāru notiekošajam prasīju arī Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciālistei Gitai Lutcei. 

— Tā acīmredzot bijusi vieta, kur līdzās kundzes piederīgo piemiņas vietai kāds koks bija iekāries, — teica speciāliste. — Pēc vētras pilsētas kapos konstatējām daudz šādu bīstamu aizlauztu un iekārušos koku, tos īpaši apmācīta brigāde (arboristi) šobrīd novāc. Darbu secība ir šāda: vīri kokus sazāģē, atstāj uz zemes, pēc tam iesim mēs un savāksim visus zarus, lai uz apbedījuma vietām nebūtu kritalu un viss būtu sakopts.

Tā kā piederīgo atdusas vietas cilvēku apziņā raisa īpašu emocionālo slodzi, manuprāt, loģiski gan būtu abu spēkus koordinēt un apvienot — sapostītās kapu vietas sakārtot uzreiz vai vismaz skaidrot cilvēkiem par nodarīto. 

To varētu darīt gan rakstiski, pie kapsētas ieejas piespraužot ziņu lapas, gan aprunājoties ar satrauktajiem uz vietas. Citādi šoks par redzēto kādu var nopļaut arī pašu.

Uz jautājumu, kad sapostītās vietas tiks sakoptas, Gita Lutce atbildēja: — Šonedēļ brigāde beigs zāģēt iekārušos, bīstamos kokus, tad īpašuma uzturēšanas nodaļas strādnieki kopā ar simtlatniekiem strādās pie zaru novākšanas. Šis darbs nedēļas vidū faktiski jau uzsākts. 

Speciāliste aicina cilvēkus būt pacietīgiem un neuztraukties, jo viss tikšot godam sakopts. „Mums nav tik daudz jaudas, lai visu vētras radīto postažu divās trijās dienās savāktu. Jābūt iecietīgiem un saprotošiem, cik jau konkrētajā situācijā tādi varam būt.” 

Autors: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px