Pagājušajā nedēļā Madonas pilsētā tika uzsākta sniega izvešana, „Staru" informē Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa.
– Kamēr aktīvās atpūtas cienītāji par sniegu jūsmo, ceļu uzturētājiem rūpju ne mazums. Lai mazinātu sniega daudzumu ielu malās un tādējādi uzlabotu arī satiksmes drošību, Madonā uzsākta sniega izvešana. Pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris norāda, ka īpašumu uzturēšanas nodaļas resursi tiek nodarbināti teju 24 stundas diennaktī. Šoziem sniega Madonā ir vairāk nekā pērn. Pēc Ziemassvētku atkušņa ir sasnidzis vēl vismaz 30 cm, tāpēc savas tehnikas vairs nepietiek. Izvešanai pašvaldība ir nolīgusi smago tehniku no privātuzņēmējiem. Turklāt izrādās, ka arī sameklēt sniega izkraušanai piemērotu vietu nav nemaz tik vienkārši – sniegs tiek vests uz pašvaldībai piederošām plašākām neizmantotām teritorijām. Sniega tīrīšanas laikā pašvaldība aicina šoferus ievērot izliktās zīmes „Apstāties aizliegts", – situāciju pagājušajā ceturtdienā raksturoja Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa.
Kā turpmākajās dienās varēja pārliecināties, sniegs no pilsētas patiešām tika izvests intensīvi. Daudzviet ievērojami platākas kļuva gan ielas, gan trotuāri – ērtāk pārvietoties tagad ir ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem izbraukt un samainīties ar pretimbraucošām mašīnām ir kļuvis vieglāk.
– Sniega izvešana turpinās – šodien, rīt noteikti vēl vedīsim, – vaicāts par turpmākajām iecerēm, vakar pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
– Sniega joprojām ir daudz, lai gan, pateicoties lielajai tehnikai un vietējo uzņēmēju piesaistei, diezgan daudz esam jau izveduši. Daudzviet sniegs ir izvests no Raiņa ielas, Skolas ielas, Valdemāra bulvāra, Augu ielas, M. Riekstas ielas, Blaumaņa ielas sākuma, bet pilsētā vēl ir vietas, kur tas nav izdarīts, kā, piemēram, Akmeņu ielā, tāpēc sniega izvešana turpināsies arī šonedēļ. Esam iecerējuši to izvest no visām ielām, kas sniega dēļ ir kļuvušas vēl šaurākas, lai daudzmaz normāla būtu satiksmes kustība. Katrā ziņā darba vēl ir daudz, un izskatās, ka ziema tik ātri nebeigsies, tāpēc iesāktā sniega izvešana ir jāturpina.
Sniegs no Madonas pilsētas ielām tiek izkrauts kartinga laukumā, kas ir jau piepildīts, bet Kalna ielas malā, kā atzīst Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, vietas pietiekot – tur varot vēl vest un vest.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto