Iepriekš jau vairākkārt „Starā" esam rakstījuši par savulaik Madonā, Saieta laukumā, uzstādītā pulksteņa nedienām, kuru Madonas pašvaldībai pēc pilsētas centrālā laukuma rekonstrukcijas bija dāvājusi Latvijas Hipotēku un zemes banka.
Zīmīgi, ka pēc bankas reorganizācijas arī pulkstenis pārstāja darboties un pat tad, kad to izdevās salabot, precīzu laiku vairs neizdevās noregulēt – stundas nobīde tāpat palika. Taču pirms kādas nedēļas pārsteidza jau kas cits – pulkstenis bija pazudis. Pirmā doma, kas ienāca prātā, – vai tiešām kādam nervi nebūs izturējuši? Lai noskaidrotu, kas īsti noticis, situāciju lūdzu komentēt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.
– Pulksteni izņēmām paši, un visai drīz šajā vietā tiks uzstādīts jauns laikrādis. Esam to jau pasūtījuši. Šopirmdien saņēmām konkrētu piedāvājumu no firmas, kas arī citās Latvijas pilsētās nomaina pirms vairākiem gadiem Hipotēku bankas uzstādītos pulksteņus, kur ar tiem ir līdzīgas problēmas. Piedāvājumu izvērtējām un izvēlējāmies pulksteni, kas naktīs tiks izgaismots. Salīdzinot ar līdzšinējo, tam nedaudz mainīsies arī dizains. Pulkstenis būs ar citādāku ciparnīcu, un tā centrā būs redzams Madonas pilsētas simbols – gailis. Ar meistariem, kas to izgatavos, esam vienojušies, ka vajadzētu paspēt nomainīt pulksteni līdz jūnija sākumam. Gribētos madoniešus un pilsētas viesus iepriecināt ar jaunu laikrādi pilsētas centrālajā laukumā jau Madonas pilsētas svētkos. Iespējams, pulksteņa pamatni rotās arī uzraksts „Madona", kas nomainīs bijušās Hipotēku bankas logo. Esam iecerējuši izmantot tādas pašas krāsas, kādas ir Madonas pilsētas vēsturiskajā ģerbonī, – pastāstīja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.05.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto