Iestājoties septembrim, daudzi Madonā steidz sakopt savu māju teritorijas. Iedzīvotāji ir jau pieraduši, ka pašvaldība, ņemot vērā, ka pilsētā lapu un citu dārza atkritumu dedzināšana nav pieļaujama, divreiz gadā to savākšanai piedāvā lielos maisus. Madoniešu skaits, kuri izmanto šo iespēju, ar katru pavasari un rudeni aizvien palielinās.
Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce pastāstīja, ka „lielo maisu sezona" Madonas pilsētā ir sākusies –
tie iedzīvotājiem tiek izsniegti kopš pirmdienas, bet lielos maisus koplietošanas teritoriju sakopšanai īpašumu uzturēšanas nodaļa, kā droši vien pamanīja acīgākie, sāka izmantot jau pirms nedēļām divām.
– Šī vasara puķu stādījumiem nebija īpaši labvēlīga. Puķu dobes, kur ir jau parādījusies puve, tiek sakoptas, un bojātie stādījumi tiek novākti un sapildīti lielajos maisos, tāpat koku lapas un citi zaļie atkritumi. Bet Madonā ir arī vairākas puķu dobes, kā, piemēram, pie Madonas mūzikas skolas, kur krāšņie ziedi izturēs līdz pirmajām salnām, – uzsvēra Gita Lutce.
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, lielos maisus var pieteikt pa telefonu (29287466) vai arī pēc tiem uz pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļu (Gaujas ielā 37) aizbraukt paši. Pagaidām, kamēr nav sācies lapkritis, rinda, izsniedzot maisus, neesot izveidojusies.
Vaicāta, cik ilgi iedzīvotājiem būs iespējams saņemt lielos maisus, Gita Lutce atzīmēja, ka tas būs atkarīgs no laikapstākļiem, bet atlikt uz pašu pēdējo brīdi gan nevajadzētu, jo sniegs, kā tas notika pagājušajā rudenī, var uzsnigt arī oktobrī.
Jāpiebilst, ka pēc piepildīšanas lielie maisi (var arī nezvanīt uz īpašumu uzturēšanas nodaļu un par to speciāli neinformēt) jānovieto pamanāmā vietā ietves vai ceļa malā tā, lai tie netraucētu satiksmi, tāpat tos nedrīkst atstāt zem elektrolīnijām jeb – citiem vārdiem – tie jānovieto tā, lai pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas transports bez problēmām lielos maisus varētu aizvest.
13.09.2017.