Madonas pilsētā ir sākusies zālienu appļaušanas sezona.
Tiek appļauti zālieni gan pašvaldībai piederošajos īpašumos un koplietošanas teritorijās, gan arī pie daudzdzīvokļu namiem, un, protams, kā parasti bez īpaša atgādinājuma to dara arī lielākā daļa privātmāju īpašnieku. Zālienu appļaušana izmēģinājuma režīmā sākās jau pagājušajā nedēļā, bet tā pa īstam – šopirmdien, kad tos appļāva divas brigādes gan ar traktoriem, gan trimmeriem.
Kā pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas lietvede, labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, koncepcija salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem nav mainījusies – arī šogad tie tiks appļauti, sākot no pilsētas centra uz malu, bet tad, kad zāle ataugs, viss sāksies no jauna.
– Pavasarī pļaušana būs biežāka, bet pēc Jāņiem, kad samazināsies zāles augšanas intensitāte, tas tiks darīts retāk. Tad jau skatīsimies, un tas, protams, būs atkarīgs no laikapstākļiem. Patlaban frēzējam puķudobes, stādām ziemcietes (galvenokārt –
cilvēku saziedotos stādus) un pēc tam – arī vasaras puķes, lai uz pilsētas svētkiem Madona būtu ziedošāka un mūs visus priecētu jauni un skaisti apstādījumi. Līdz tiem vairs tikai trīs nedēļas palikušas, būs jāsarauj, lai visu iecerēto paspētu laikus paveikt, – uzsvēra Gita Lutce.
Madonas pilsētā ir sākusies arī strūklaku sezona. Pagājušajā nedēļā strūklaka tika palaista Saieta laukumā, bet lielā strūklaka Mīlestības graviņā tradicionāli darbojas jau kopš Lielās talkas dienas.