Tuvojoties Lāčplēša dienai un 18. novembrim, svētku noskaņa pamazām ienāk arī Madonas pilsētā.
Šonedēļ, kā novēroja „Stars", tradicionāli pie apgaismes stabiem Madonā tika izkārti Latvijas valsts, kā arī Madonas pilsētas karodziņi.
– Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, svētku rotājums Madonas pilsētā būs līdzīgs iepriekšējā gada noformējumam. Tiek izkārti karogi, un tie tradicionāli rotās Blaumaņa, Saules un citas ielas, kā arī vairākās vietās pilsētā tiks iedegtas lielās sveces. Jaunus svētku noformējuma elementus šogad neesam iegādājušies. Protams, Madonas pilsēta atbilstoši tiks noformēta, arī gatavojoties Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanai, – pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce.
Gatavošanās Latvijas dzimšanas dienai notiek arī citās pilsētās. Tradicionāli krāšņi, kā parasti, solās būt Rīgā, kur notiks gaismas festivāls „Staro Rīga", tikai šogad tas norisināsies no 18. līdz 21. novembrim ar devīzi „Gaismu sauca… Latvijas māju sajūtu meklējot". Festivālā starptautiskā projekta „Baltic Light Chain" („Baltijas gaismas ķēde") ietvaros būs skatāmas četras gaismas instalāciju programmas. Iecerēts, ka festivāla pamatprogrammas „Latvijas māju sajūtu meklējot" gaismas objekti tiks izvietoti uz Brīvības ielas ass no krastmalas līdz Stabu ielai. Savukārt Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Polijas jauno mākslinieku darbi būs apskatāmi Vērmanes dārzā, bet ārvalstu gaismas festivālu starptautiskās programmas instalācijas, kas izrādītas Eiropas gaismas festivālos, tiks izvietotas Vecrīgā.