Madonā, Saules ielā, līdzās veikalam "Elva", naktī uz 8. novembri pagaidām nenoskaidrotas personas sasitušas visus taksofona stiklus. "Lattelecom", kas jau sakārtojis taksofonu, nodarīti zaudējumi.
Šis nav vienīgais gadījums, kad pilsētā ļaunprātīgi tiek sabojāts īpašums. Nesen kāds pusaudzis Madonas autoostā vakarā ar cietu priekšmetu sasita stāvoša autobusa priekšējo stiklu. SIA "Madonas ceļu būves SIA" nodarīti zaudējumi. Autobusam bija jādodas reisā, par laimi, stikls bija tikai saplaisājis. Pusaudzim izdevās aizbēgt. Ir arī manīti pusaudži, kas, uzkrītot pirmajam sniegam, ar pikām apmētā garāmbraucošus autobusus.
Laikam nezinot, kur citur likt lietā savu spēku, diennakts tumšajā laikā Biržu ielā apgāzti atkritumu konteineri. Tie tā nostāvēja vairākas dienas, bet apkārtējiem iedzīvotājiem radās neērtības: nebija, kur likt atkritumus.
– Īpašuma bojāšana Madonas pilsētā notiek bieži, – atzīst rajona policijas pārvaldes kārtības policijas biroja otrās nodaļas 1. iecirkņa priekšniece Irina Makarova.
– Mums ir informācija gan par taksofona sasišanu, gan par autobusam nodarītajiem bojājumiem un citiem nepatīkamiem gadījumiem. Tiesa, vēl neesam saņēmuši oficiālu iesniegumu par taksofona stiklu izsišanu Saules ielā. Diemžēl vainīgos, kas darbojas tumsas aizsegā, nav tik viegli atrast. Turpmāk vēl vairāk pastiprināsim kontroli naktīs Madonā, rūpīgāk sekosim, kas notiek pēc diskotēkām, citās sabiedriskajās vietās, kur norit nakts dzīve. Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka īpašumu bojā pusaudži.
Madonas sabiedrība nevēlas samierināties ar īpašuma bojāšanu, iedzīvotāji vēlas, lai pilsēta būtu sakopta. Daudz arī tiek darīts pilsētas labā. Tagad iznāk, ka vieni poš pilsētu, otri – posta.
Policija apgalvo, ka pilsētā īpašumus bojā pusaudži, nepilngadīgie. Tad rodas jautājums – kāpēc vecāki neraugās, nekontrolē, ko viņu jau pieaugušie lolojumi dara pēc diskotēkām un citiem pasākumiem? Savādi, ka neuztraucas par to, ko jaunieši dara pilsētā nakts stundās.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
AGRA VECKALNIŅA foto