Jau daudzus gadus adventa laikā Madonas pilsētas centrālajā laukumā tiek iedegta lielā Ziemassvētku egle. Daba parasti mums ir bijusi ļoti labvēlīga, dāvinot sniegu un ziemas priekus gan egles iedegšanas pasākumā, gan Ziemassvētkos un gadumijā.
Taču pagājušajā sestdienā, kad, iestājoties krēslai, Saieta laukumā Madonā notika svinīgais egles iedegšanas pasākums, no sniega nebija ne vēsts. Izskatās, ka ziemas atnākšana kavējas vismaz par mēnesi, un pelēki drēgnais laiks decembrī vairāk atgādina laikapstākļus novembrī, kad daba turpina pārsteigt ar siltuma rekordiem gada pēdējā mēnesī.
Neraugoties uz visai nemīlīgo laiku, sestdien Saieta laukumā kopā pulcējās pietiekami liels cilvēku skaits – pārsvarā tās bija ģimenes ar bērniem: mazuļi kopā ar mammām, tētiem un vecvecākiem. Iesaistīties dažādās aktivitātēs bērni varēja jau no pulksten 13, kad Madonas izglītības un kultūras iestādēs darbojās radošās darbnīcas, Ziemassvētku pasts, lietišķās mākslas pulciņi. Madonas kultūras namā varēja arī apskatīt bērnu darbu izstādi „Zvaigzne, zvaigznīte" un katrs atnest savu pagatavoto zvaigznīti, ar ko izrotāt eglītes.
Bet pulksten 15 aktivitātes sākās Saieta laukumā, kur uz dažādām sporta spēlēm aicināja Madonas bērnu un jaunatnes sporta skola. Paralēli darbojās brīvā skatuve, kur ar priekšnesumiem (dziesmiņu, deju, dzejolīti u. c.) varēja uzstāties ikviens bērns, kurš to vēlējās.
Īsi pirms pasākuma kulminācijas bērnus apciemoja arī divi pasaku personāži – pelīte Pīka (Samanta Tīna) un Punktiņš (Atis Auzāns). Savukārt ar trešo pasaku varoni –
burvi (Latvijas Nacionālā teātra aktieri Jāni Skani) – iespēja tikties bija Madonas kultūras namā, kur pulksten 17.30 sākās muzikālā izrāde bērniem „Ziemassvētku vecīša cimdiņš", kurā, protams, piedalījās arī pelīte Pīka un Punktiņš.
Ar aplausiem uz skatuves Saieta laukumā tika sagaidīts Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. Uzrunājot pasākuma dalībniekus, viņš izteica gandarījumu, ka uz egles iedegšanu par spīti ne pārāk labvēlīgiem laikapstākļiem ir ieradušies tik daudz cilvēku, kā arī visiem novēlēja mierīgu Ziemassvētku gaidīšanas, adventa laiku un priecīgus Ziemassvētkus. Pēc tam, klātesošajiem draudzīgi skandējot no desmit līdz vienam, lielā egle Saieta laukumā iemirdzējās visā savā krāšņumā.
Ziemassvētku noskaņas pasākuma dalībniekos raisīja ne tikai lielā, ar spožām elektronisko virteņu gaismiņām izpušķotā egle, bet arī pārējais svētku noformējums Saieta laukumā. Daudzi izmantoja iespēju nofotografēties gan pie lielās egles, gan pie spoži izgaismotās strūklakas. Pasākuma organizatori bija padomājuši arī par iespēju sasildīties pie ugunskura, tāpat varēja iegādāties piparkūkas un citus našķus bērniem, bet pieaugušie varēja nobaudīt arī karstvīnu.