Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonā iededz svētku egli

INESE ELSIŅA

Autors • 12.12.2016.

Madonā iededz svētku egli
Burtu lielums

Aizvadītajā sestdienā ģimenes ar bērniem un mazbērniem pulcējās Saieta laukumā, lai tradicionāli būtu klāt Madonas centrā dabiski augošās egles iedegšanai svētku rotā.
Jau dienas garumā ikvienu interesentu gaidīja satelītpasākumi jauniešu iniciatīvu centrā „Kubs", muzejā un mākslas skolā, kur notika gan radošās darbnīcas, gan J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi, savukārt kultūras namā ritēja šīs iestādes kolektīvu koncerts. Valsts ģimnāzijā īpaša telpa bija iekārtota vēstuļu rakstīšanai Ziemassvētku vecītim; Saieta laukumā Madonas pilsētas 1. vidusskolas komanda nodrošināja āra aktivitātes bērnu kustību priekam.

– Pie mums ir radošas darbnīcas bērniem un vecākiem, – jauniešu iniciatīvu centrā „Kubs" laipni skaidroja gide – Vija Pelše. – Skolotāja Ērika Tropa apmāca, kā gatavot līmes sniegpārslas. Viss notiek savdabīgā gaisotnē – uz pannu vākiem veidojot mākslu. Izgatavotās sniegpārsliņas ikviens var paņemt sev līdzi uz māju. Pie skolotājas Ievas Repšas var iegūt citu skaistumu – katrs atnācējs tiek noformēts atbilstoši jaunā gada prasībām – Gaiļa gada ieteikumiem. Ar ķermeņa krāsām uz bērnu sejām uzplaukst krāsaini ledus ziedi. – Ja pa spilveniem nevārtās, ar dekorējumu var nostaigāt visu nedēļu, – smaidīja skolotāja Ieva.
Iecienīta bija arī skolotājas Rimas Smoļskas darbnīca, kur no papīra lapiņām audzēknes Agija un Santa demonstrēja eglīšu tapšanas norisi. Tas bija 3D rotājumu veids, ko pēc tam iekārt logā vai izgreznot istabu. Kā pastāstīja 8. klases meitenes, „Mīļlietiņu" pulciņā viņas piedalās ne pirmo gadu. „Patīk skolotāja un visas darinātās lietas: mēs šujam kosmētikas somas, dāvanu maisiņus, mantas no filca un daudz ko citu. Pulciņā esam 29 dalībnieki."
Darbs ar robotiem pavērās skolotājas Ināras Meikališas darbnīcā. Uzbūvētajam robotam datorā bija jāieprogrammē adrese, lai robots – Ziemeļbriedis – dāvanu aizvestu līdz katra mājai. – Robotikas pulciņš ir ļoti aktīvs, tajā darbojas 30 bērni, galvenokārt puiši, – vēstīja skolotāja. – Nodarbībās bērni no lego detaļām liek robotus, kam pievieno konkrētas darbības programmas.
– Projekta ietvaros ir iegūtas vairākas kastes ar smalkām detaļām, bērni, veidojot komandas, saliek tās kopā. Nākamā gada martā gatavojamies doties uz lego spēļu sacensībām Valkā. Tas ir dārgs prieks, jo viena lego detaļu kaste izmaksāja 300 latu, bez tam katru gadu jāiegādājas jauns laukums. Darbs ir sarežģīts, jo divarpus minūtēs izveidotajam robotam jāspēj veikt desmit misijas. Spēle ir tik apjomīga, ka mūsu pulciņš varētu strādāt tikai ar to, – atklāja Ināra Meikališa.
Iegriežoties Madonas Valsts ģimnāzijā, atmosfēra bija ne tik tehniska. Kaut Ziemassvētku vecītim vēstuli varēja rakstīt ar senu rakstāmmašīnu un mūsdienu datorā, mazākie bērni izvēlējās to rakstīt ar roku. – Rūķu darbnīcā gaidīts ikkatrs, – pastāstīja rūķu gide Elīna. – Te lieli un mazi raksta vēstuli Ziemassvētku vecītim. Visiem vēstules sākums ir vienāds – raksta, ka labi ir uzvedies un gaida dāvanas. Rūķu darbnīcā bija ienācis arī puisis no Amerikas, tā ka mums, rūķiem, vajadzēja runāt pat angliski.
J. Simsona Madonas mākslas skolā skolotāja Danute Vēze ierādīja, kā no „Gigi Bloks" kartona materiāliem veidot telpiskus objektus. „Kad ledus nav, mēs izlīdzamies ar baltinātu kartonu un no tā veidojam kristālus. Tie izskatās kā savdabīgi puzuri un visiem patīk."
Skolas direktore Kristīne Šulce piebilda, ka apmeklētāju bijis daudz: atbalstošā publika – vecāki – klausījās savus bērnus, kas mācās mūzikas skolā, skolotāja Vija Toča piedāvāja veidot Ziemassvētku apsveikumus.
– Ar eļļas krītiņiem klāj krāsu uz krāsas un pēc tam ar irbulīti izskrāpē zīmējumu vai rakstu, – kartītes veidošanas procesu atklāja skolotāja. – Tika izgatavoti vairāk nekā 60 apsveikumu. Vija Toča priecājās par skolā valdošo atmosfēru, kad sadarbības partneri – jaunie mūziķi no mūzikas skolas – spēlēja dažādus instrumentus un telpā ienesa savu radošumu. Interesanti, ka mākslas skola bija parūpējusies par degustēšanas darbnīcu – ikviens tika cienāts ar ievārījumiem (korintes, kazenes, brūklenes ar plūmītēm, āboli, ķirši).
Madonas pilsētas 1. vidusskolas pārstāve Rudīte Zauska par aktivitātēm Saieta laukumā skaidroja, ka ir iespēja nofotografēties pie eglītes modeļa (bildes tiks ievietotas skolas mājas lapā), bet sporta aktivitātēs skolotājs Dainis Vuškāns komandām piedāvāja sacensties slēpošanā ar milzu slēpēm, bumbiņu mešanā un florbolā. – Ir kolosāls laiks: sals gaida īsto brīdi, lielie sniegi arī vēl gaida, bet pie mums bērnu ir daudz, un visi vēlas izkustēties.
Egles iedegšanu kūrēja Ditas Balčus teātra „Divas acis" aktieri, bet galvenais vārds tika dots pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim. Pārvaldnieks klātesošos sveica Madonas 90. jubilejas gada noslēgumā: – Prieks visus redzēt tik kuplā skaitā pie pilsētas centrālās egles! Liels paldies Madonas iedzīvotājiem par to, ko šogad esat paveikuši pilsētas sakopšanas labā. Ir laiks, kad katram gribas kādu gaismiņu, kad mājās adventa vainagā iededzam svecītes. Paldies par kopīgo darbu, jo visi kopā mēs spējam paveikt patiešām brīnumus. Un šodien mums jāpaveic vēl viens brīnums – visiem kopā jāiededz lielā Madonas centrālā egle!
Pēc bērnu vairākkārtējas saukšanas, lai eglīte iededzas, Ziemassvētku egle jaunā rotā spoži uzmirdzēja. Lai priecīgi svētki un laiks līdz tiem!

13.12.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px