3. decembrī, dienu pirms adventa otrās svētdienas, Madonā, Saieta laukumā, tradicionāli tika iedegta lielā Ziemassvētku egle.
Garīgi poētiska satura tekstos reiz lasīju domu, ka virs katra zāles stiebriņa lidinās eņģelis, iedrošinot to augt. Mūsu pilsētas egle, kas joprojām ir dabiski augoša, gada nogalē kārtējo reizi apliecinājusi, ka ir eņģeļu uzraudzīta. Tā zaļo, spītējot lietiem un vējiem, un tāpat kā bērni gaida pirmo paliekošo sniegu.
Lai egles iedegšanas svētki būtu blīvs sarīkojumu kopums, 3. decembra aktivitātēm pieslēdzās gan Madonas bērnu un jauniešu centra kolektīvs, gan pilsētas kultūras nama darbinieki, sava loma bija uzticēta Madonas mākslas skolai, Valsts ģimnāzijai, pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte", „Priedīte", „Kastanītis", biedrības „Caritas Madona" un „Ceļa meklētāju kluba" pārstāvjiem.
Jau pulksten 13 Madonas kultūras namā pilnas skatītāju zāles ielenkumā Madonas bērnu un jauniešu centra bērni un jaunieši rādīja uzvedumu visām paaudzēm „Prieks zaigo dažādās krāsās – ņem paleti un kļūsti par savas dzīves mākslinieku". Patiešām pamatīgs izlolots darbs ieguldīts ikdienas solī, lai svētku brīdī varētu dāvināt tik mākslinieciski noslīpētu programmu.
Un, kad uz skatuves līdzās bērniem kāpa arī cilvēku mazie draugi – suņi, atklājot krāšņi iestudētu stāstu par princesi un viņas izvēli par labu suņu puikam no lielpilsētas Madonas, pat skatīties pagurušie atguva otru elpu un divu stundu garo uzvedumu izbaudīja ar sajūsmu un mirdzumu acīs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.12.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto