„Stars" jau ir informējis, ka SIA „Fazer maiznīcas" un Madonas pilsētas dome šā gada sākumā aizsāka vides labiekārtošanas projektu „Veidosim pasauli labāku!", kura laikā četros mēnešos – no 19. janvāra līdz 19. maijam – viens santīms no katra Madonas veikalos pārdotā „Druvas" un „Fazer" maizes klaipiņa tika ziedots soliņu izgatavošanai un uzstādīšanai Madonas pilsētā.
Četros mēnešos tika pārdoti 130 tūkstoši „Druvas" un „Fazer" maizes klaipiņu un saziedotā summa sasniedza 1300 latu. Noslēdzoties akcijai, „Fazer maiznīcu" tirdzniecības direktors Dinārs Ozols toreizējam Madonas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram pasniedza simbolisku čeku par 1300 latiem, uzticot pašvaldībai līdz galam īstenot ideju par soliņu uzstādīšanu pilsētā vietās, kuras bija izraudzījuši akcijas laikā aptaujātie madonieši.
Šomēnes projekts realizējies līdz galam un četrās vietās (plānoto trīs vietā) pilsētā izvietoti jauni soliņi. – Sākotnēji izvēlējāmies soliņu dizainu un vienojāmies, ka tas būs tāds pats kā tiem soliņiem, kuri jau ir izvietoti represēto piemiņas vietā, tad SIA „Temtogs" pasūtījām metāla karkasus, bet koka daļas gatavoja un visus krāsošanas un skrūvēšanas darbus veica paši pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas strādnieki, – „Staram" pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce. – Savukārt firma „MDM 85", saskaņojot ar arhitektu, veica bruģēšanas darbus, izveidojot soliņu uzstādīšanas vietas, jo dažviet vajadzēja izbūvēt tā saucamās „kabatas", lai soliņš nebūtu jānovieto zālienā. Tagad pilsēta ir ieguvusi jaunus vaibstus, paši madonieši – vēl četrus soliņus, kur var piesēst un atpūsties, bet kā atgādinājums par veiksmīgi realizēto projektu pie katra soliņa ir piestiprināta plāksnīte ar uzrakstu „Fazer". Starp citu, ir doma, ka šādi soliņi nākotnē varētu tapt izvietoti vēl dažās pilsētas vietās un tas veidotu vienotu pilsētvidi, – piebilst Gita Lutce.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto