Kopš 22. aprīļa Madonas pilsēta ir kļuvusi par vēl vienu strūklaku bagātāka.
Esam pieraduši, ka daudzus gadus mūs priecē strūklaka Mīlestības graviņā, kur vasaras sezonā daudzi labprāt atpūšas un arī fotografējas, tai skaitā svarīgo dzīves mirkli pēc kāzu ceremonijas iemūžina jaunie pāri. Pagājušajā gadā, kad Madonas pilsēta plaši svinēja 90. dzimšanas dienu, strūklaka tika rekonstruēta, ieguva jaunu veidolu un diennakts tumšajā laikā iezaigojās īpaši spilgtās krāsās. Tikpat skaista tā būs (jau ir!) arī šosezon.
Bet nu Lielās talkas noslēgumā tika atklāta gan tradicionālā strūklaka Mīlestības graviņā, gan arī jaunā strūklaka dīķī netālu no Madonas novada bibliotēkas, kuram ir dažādi nosaukumi, bet biežāk tas tiek dēvēts par Vidzemes dīķi, tā kā turpat atrodas Vidzemes iela.
Kā „Staram" uzsvēra Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, iedzīvotājiem tas, ka Madonā būs vēl viena strūklaka, tika solīts pirms gada, kad, atjaunojot strūklaku Mīlestības graviņā, vairāki interesējušies, kur paliks vecais sūknis.
– Tad pusnopietni, puspajokam teicu, ka Madonā izbūvēsim vēl vienu strūklaku. Bet, ja ir solīts, tad arī jāizdara. Tiesa, no demontētās vecās strūklakas maz kas bija izmantojams. Vienīgi nebija jāpērk jauni izturīgie kabeļi, jo varēja izmantot vecos, tāpat sūkņu filtri un daži citi sīki elementi, bet viss pārējais ir jauns. Strūklaka pie Madonas novada bibliotēkas ir tāda paša tipa, kā pie Mīlestības graviņas, to, tuvojoties ziemai, viegli būs demontēt un pavasarī uzstādīt no jauna. Tas jāņem vērā, ierīkojot strūklakas arī citviet, lai tām pa ziemu nebūtu jāstāv ledū. Tas mehānismus ļautu pasargāt arī no apaugšanas ar dūņām, – atzīmēja Guntis Ķeveris.
Viņš atklāja, ka ir jau saņemti jauni gaismas lukturīši, kas tiks izmantoti, lai krāsainās gaismiņās iemirdzētos arī strūklaka netālu no Madonas novada bibliotēkas. Šī vieta šovasar tiks arī labiekārtota: ierīkotas margas, lai norobežotu to no bērniem, tāpat papildus uzstādīti soliņi un atkritumu tvertnes.
Nākotnē iecerēts labiekārtot arī vidi pie strūklakas Mīlestības graviņā. Ir izstrādāts skiču projekts, paredzot ierīkot apgaismojumu, celiņus utt. un labiekārtot teritoriju līdz Lazdu laipai, izzāģējot arī dažus vecos kokus un to vietā iestādot jaunus. Izmaksu ziņā tas ir daudz vērienīgāks pašvaldības attīstības nodaļas projekts, un, lai to īstenotu, būs jāizsludina iepirkums.
– Ar „Madonas ūdeni" esam pārrunājuši iespējas ierīkot strūklakas arī citviet Madonā, jo tam vēl pāris piemērotu dīķu pilsētā ir. Katrā ziņā idejas mums ir. Lai tās īstenotu, tikai jāstrādā, – piebilda Guntis Ķeveris.
02.05.2017.