Mīlestības graviņā madoniešus un pilsētas viesus atkal priecē strūklaka. Tās šopavasar, kamēr SIA „Alvita strūklakas" veica Madonas novada pašvaldības pasūtījumu, lai daudzu madoniešu iecienītajā atpūtas vietā varētu uzstādīt jaunu un krāšņu strūklaku, tomēr nedaudz pietrūka.
Pa šiem 15 gadiem, kopš Mīlestības graviņā, gatavojoties Madonas pilsētas 75. gadadienai, tika atjaunota strūklaka, pie tā jau bija ļoti pierasts, ka katru pavasari Lielās talkas noslēgumā Madonā tika atklāta strūklaku sezona. Pašos pirmsākumos tas katru pavasari tika uztverts kā svarīgs notikums, kad par lielu prieku daudzajiem Lielās talkas dalībniekiem strūklaka sāka darboties.
Tajos gados sakopšanas talkas izcēlās ar lielu iedzīvotāju aktivitāti, kad Madonas pilsētā vien piedalījās ap 150 dalībnieku un pat vairāk. Vēl tagad nav aizmirsies, cik augstu – gandrīz vai piecstāvu daudzdzīvokļu mājas augstumā – toreiz uzvijās strūklakas ūdens šaltis, kuras vējainā laikā pat apslacīja Madonas kultūras nama sienas. Pirmajos gados tā vakaros tika arī izgaismota. Tiesa, ne tik krāšņi kā tagad. Interesanti, ka pirmsākumos tā darbojās no pulksten septiņiem rītā līdz vieniem naktī, bet piektdienās, sestdienās un svētdienās – nedaudz ilgāk (līdz diviem naktī).
Ar laiku strūklaka, protams, nolietojās, turklāt tās pamatni pirms dažiem gadiem pamatīgi bija sašķobījis ledus. Jau pērn bija skaidrs, ka tā ir savu laiku nokalpojusi un tās atjaunošanā ir jāiegulda finanšu līdzekļi.
Par to, ka tagad Madonā būs jauna, krāšņa strūklaka, Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris „Staru" informēja jau 23. aprīlī, skaidrojot, kāpēc šāgada talkas noslēgumā pilsētā tradicionāli netiks uzsākta strūklaku sezona.
– Jaunā strūklaka būs pašvaldības dāvana madoniešiem Madonas pilsētas 90. jubilejā. Iecere par jaunas strūklakas izveidi tika apsvērta jau pirms vairākiem gadiem, bet tās atjaunošanai bija nepieciešams diezgan liels finansējums, – atklāja Guntis Ķeveris.
Un dāvana patiešām ir izdevusies. Par to, apmeklējot Mīlestības graviņu, var pārliecināties ikviens, jo sevišķi vakaros, kad tā tiek krāšņi izgaismota. Strūklaka sāka darboties šonedēļ, kad Madonas pilsēta plaši svin 90. dzimšanas dienu. To izgatavoja SIA „Alvita strūklakas", uzņēmums ar lielu pieredzi strūklaku jomā. Strūklaka Madonā ir mākslinieka roku darbs. Tās izmaksas ir aptuveni 16 000 eiro.
Savukārt iepriekšējā strūklaka, kā „Staru" informē Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone, tiks restaurēta. To nākamajā pavasarī plānots novietot dīķī pie Madonas novada bibliotēkas.
Arī Mīlestības graviņā tiks veikti uzlabojumi. Tur paredzēts izveidot pastaigu taku ar dabisku segumu (piemēram, granīta šķembām). Tiek domāts arī par jaunu soliņu ar atkritumu urnām blakus uzstādīšanu, tāpat par apgaismojumu.
Pēc Madonas pilsētas 90. jubilejai veltīto svētku atklāšanas šotrešdien tie, kuri iegriezās arī Mīlestības graviņā, varēja novērtēt ne tikai strūklakas veldzējošās ūdens šaltis un gaismas spēles, bet arī zaļajā zonā izvietotās gaumīgās mobilās ārtelpas mēbeles: koka paletes – galdiņiem; džutas un ūdens necaurlaidīgā auduma maisus/pufus, pildītus ar sienu -sēdēšanai.