No 1. līdz 8. novembrim Madonas katoļu baznīcā notiek lūgšanu nedēļa par mirušajiem.
– Tā ir sena tradīcija, ka novembra pirmajās astoņās dienās ticīgie piemin un lūdzas par saviem aizgājējiem, – stāsta priesteris Rihards Rasnacis.
1. novembrī bija Visu Svēto diena, 2. novembrī – Mirušo piemiņas diena, mūsu baznīcā šajās dienās notika divi dievkalpojumi, kas bija kupli apmeklēti. Oktobra nogalē varēja pieteikt aizlūgumus par konkrētiem aizgājējiem, kopīgajā aizlūgumā šobrīd Svētajā Misē pieminam apmēram 60 mirušo.
– Minētā tradīcija nepieciešama gan dzīvajiem, gan aizgājējiem, – uzsver Rihards Rasnacis. – Mums pašiem šīs lūgšanas vajadzīgas, lai nostiprinātos ticībā un gūtu mierinājumu, bet mirušo dvēselēm tā ir palīdzība, kas ļauj ātrāk šķīstīties un skatīt Dievu.
Autore: INESE ELSIŅA