Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Lauž līgumu ar “Abrasiv”

Redakcija

Autors • 26.09.2011.

Lauž līgumu ar “Abrasiv”
Burtu lielums

Kaut arī vēl 13. septembrī notikušajā Madonas novada pašvaldības finanšu un attīstības komitejas sēdē ceļu būves uzņēmumam SIA „Abrasiv" vēl tika dota iespēja tuvākās nedēļas laikā ar darbiem pierādīt, ka uzņēmums spēj pabeigt uzsāktos darbus, aktīva darbība no SIA „Abrasiv" puses nesekoja, un 22. septembrī notikušajā Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti izšķīrās par līguma laušanu.

Komitejas sēdē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uģis Znotiņš deputātiem minēja, ka būvuzņēmumam pašlaik ir grūtības ar brīvajiem līdzekļiem, kā rezultātā ir apgrūtināta būvniecībai nepieciešamo materiālu sagāde. Tika solīts, ka gadījumā, ja pašvaldība garantēs konkrētu grants apjomu no karjera, darbi atsāksies un projekts tiks pabeigts. Tas tika izdarīts, un uzņēmumam tika dota iespēja līdz 22. septembra domes sēdei atsākt darbus.


Doto iespēju neizmanto

Jāatgādina, ka ERAF projekts „Madonas pilsētas ielu rekonstrukcija" paredzēja vairāku Madonas pilsētas ielu (Kalna, Kalēju, Augu, Akmeņu, Martas Riekstas, Valdemāra bulvāra (posmā no Skolas līdz Raiņa ielai), Veidenbauma, Ausekļa un Daugavas ielas) rekonstrukciju. Būtiskākās problēmas, par to liecināja arī vairākas iedzīvotāju sūdzības, radās ar Daugavas, Veidenbauma un Ausekļa ielas rekonstrukciju. Tieši šajās ielās kopš 2010. gada februāra darbus veic SIA „Abrasiv". Šobrīd pabeigta nav pat puse no kopējā būvapjoma un ir acīmredzams, ka darbi līdz ERAF projekta termiņa beigām nevar tikt pabeigti.
– Uzņēmums šonedēļ nav strādājis. Tā valdes priekšsēdētājs nav sazvanāms. Sazinoties ar darbu vadītāju, noskaidroju, ka arī viņš uz Madonu nav braucis, kā arī uzņēmums nav no karjera ņēmis pašvaldības galvotās grants šķembas.
Esam iesnieguši bankā līgumsaistību izpildes garantijas pieprasījumu, respektīvi, vēlamies izņemt bankas garantiju, – par izmaiņām situācijā kopš komitejas sēdes deputātiem pastāstīja pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters piebilda, ka šajā laikposmā ir sazinājies arī ar uzņēmuma īpašnieci, kas arī solījusi, ka meklēs apgrozāmos līdzekļus.
– Es viņu informēju, ka uzņēmuma cilvēki nestrādā. Viņa solīja, ka meklēs risinājumus un vēl domās. Domāšanai acīmredzot laiks jau ir pagājis, jo līdz projekta pabeigšanai ir atlicis nedaudz vairāk nekā mēnesis, – uzsvēra Andrejs Ceļapīters.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.09.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px