Madonas pilsētā turpinās 10. aprīlī izsludinātais Spodrības mēnesis, kas ilgs līdz 12. maijam. Šonedēļ vēl tiks precizēti veicamie darbi gan Spodrības mēneša, gan tradicionālās sakopšanas talkas ietvaros, kas notiks pirmssvētku darbdienā – 30. aprīlī, taču dažas aktivitātes ir jau zināmas. Piemēram, šopavasar tiks mainīti puķu apstādījumi pilsētas centrālajā – Saieta – laukumā.
– Tas tiek darīts, pirmām kārtām ieklausoties sabiedrības viedoklī, jo pēc Saieta laukuma rekonstrukcijas ierīkotie apstādījumi Madonas iedzīvotājos izraisīja diskusijas un tika dažādi vērtēti. Iebildumus esam ņēmuši vērā, arī Madonas pilsētas deputāti atbalstīja ieceri mainīt apstādījumus pilsētas centrālajā laukumā. Patlaban ir doma nedaudz palielināt skujeņu akcentu, kas sasauktos ar visa Saieta laukuma apstādījumu koncepciju. Esam iecerējuši katru gadu stādīt viengadīgās puķes, tas nozīmē, ka to ziedēšanas laiks būs visa vasara, bet rudenī centīsimies iestādīt atraitnītes, lai tās uzziedētu jau pavasarī. Varbūt būs arī kādi zemi ziedoši krūmiņi, citiem vārdiem, mūsu vēlme ir – lai apstādījumu kopums veidotos interesantāks, ziedošāks un krāsaināks, – iecerētās izmaiņas ieskicē Madonas pilsētas koplietošanas teritorijas labiekārtošanas speciāliste Gita Lutce.
Tāpat kā līdz šim stādījumi būs dažāda augstuma.
– Tik lielas augstuma atšķirības kā iepriekš gan vairs nebūs, jo arī pret to iebilda iedzīvotāji, taču piramīdas elements tiks saglabāts. Vispirms stādīsim atraitnītes, pēc tam samtenes, kamolbegonijas, agerātus, fuksijas, pelargonijas vai arī ko modernāku, bet kas itin labi iederētos pilsētas centrālajā laukumā. Daudz kas būs atkarīgs no piedāvājuma. Šajās dienās izvērtēsim iepirkuma procedūras dekoratīvo stādu un viengadīgo puķu iegādei pilsētas apstādījumiem rezultātus. Tad būs arī lielāka skaidrība, kādi jauni apstādījumi šogad tiks veidoti Madonā, – uzsver Gita Lutce.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.04.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto